ההיבריס של אולמרט כדובר מרכזי של הימין הרדיקלי

מסוק קרב AH-64 אפאצ'י של חיל האוויר הישראלי - רבים מפשעי המלחמה בוצעו באמצעות מסוקים אלה.
מסוק קרב AH-64 אפאצ'י של חיל האוויר הישראלי – רבים מפשעי המלחמה בוצעו באמצעות מסוקים אלה.

אולמרט חושב שישראל לא תסוג לקווי 67, ואולי גם תחסל את הנייה, על מנת להחליש את המאבק הפלסטיני לעצמאות מדינית וסיום הכיבוש. אך לשלוח טילים אמריקאיים ממסוקי האפאצ'י למכוניתו של הנייה, או התנגדויות לדיון כולל במלחמת 67 וקל וחומר ב"נכבה" ומלחמת 48 לא יקדמו את הקונפליקט. ודם יישפך ללא סיבה בשני הצדדים.

הטייסים שחתמו על מכתב הטייסים הודו שכבר במלחמת לבנון הם חיסלו גורמים פלסטיניים באמצעות חיל האוויר הישראלי. ובסרטו של דוד בן שטרית "אבי היקר, שקט יורים" (2005) נוצר קשר ישיר בין השיטות הבלתי חוקיות שעוצבו במלחמת לבנון, לבין אלו שבוצעו (ומבוצעות) במהלך האינתיפאדה השנייה. כיום, המדינה משתמשת בשיטות פשיסטיות של רצח מנהיגים ללא הרף. יום אחד רוצחים את מנהיג הגי'האד בשכם או בקלקילייה וכד' ויום אחרי רוצחים שוב את מספר אחד באיזו עיר פלסטינית – אך רעיון עצמאות פלסטינית לא נמוג. אולי כדאי לחשוב על רעיונות פשוטים, זולים ותרבותיים יותר של דיאלוג, פשרה והכרה לאומית, תרבותית, כלכלית בעם הנכבש ובזכויותיו המלאות!

לדעתי כל עוד מדינת הרווחה בישראל הולכת ונמוגה ובד בבד אין הכרה בקטגוריה המזרחית מצד המדינה, אזי המדינה עדיין מנציחה היררכיות קשיחות בין הקולקטיבים בישראל. בשל כך ישנה עדיין מגמה של שימור העליונות "הלבנה" בישראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s