האופסימיסט: המלצה על אמיל חביבי

 

הנרטיב הפלסטיני זכה לאחד מהסופרים המבריקים של המאה. הספר הוא סאטירה נוקבת על השלטון הציוני, אשר הפך את הפלסטינים לזרים בארצם, מולדתם. אמיל חביבי מפנה אותנו להיסטוריה האישית, המעמדית, הלאומית ו(הגברית) של הציבור הפלסטיני דרך דמות לא נשכחת "סעיד אבו-אל נחסאל-מחשאאל". הספר כתוב בהומור, שכל כך חסר במחוזות הספרות המקומיים. השפה אתגרה את הגבולות הלאומיים של הרפוליקה הספרותית, בעזרת התרגום הנפלא של אנטון שמאס.

לרכישת הספר –אנא לחצ/י כאן בבקשה

מידע נוסף על הספר והסופר:

 

אנטון שמאס (המתרגם):

"נוסף לכך, משעני אינו מביא בחשבון את המרכיב הערבי של הקול המזרחי. הערביות, כפי שכבר הראו אלה שוחט ויהודה שנהב, היא מה שההגמוניה הציונית ביקשה בדרך כלל להדחיק אצל המזרחים. בכך מחמיץ משעני את המזרחיות הפורצת גם דרך הקול הערבי. שכן, יש לזכור, שנת 1986 היא שנת הופעתו של הרומאן "ערבסקות" מאת אנטון שמאס; ואם ניכוס המזרחיות היא גם הדחקה של הערביות, הרי ש"ערבסקות", כרומאן של פלשתינאי אזרח ישראל, הוא פריצה של הערביות דרך השפה העברית אל תוך ההגמוניה המכנה עצמה "ספרות עברית".

"הקול המזרחי הטביע, בכל זאת, את חותמו", חנן חבר, פורסם לראשונה ב"הארץ", 22.3.2006

 

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor, and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ was published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

0 תגובות בנושא “האופסימיסט: המלצה על אמיל חביבי

  1. טעות רווחת היא בהבנת ספרי שמאס וחביבי, כאילו הנושא שלהן הוא הדיכוי הערבי בארץ על ידי היהודים. אבל זו טעות! הנושא העיקרי בספריהם הוא חיסולה של הערביות הנוצרית בארץ, בחיפה ובגליל, על ידי הקנאות המוסלמית

    אבל כיוון שהחברה הערבית בארץ נשלטת על ידי החמולות על ידי הפחד על ידי הקלצ'ניקוב הרי שני אנשי רוח נוצרים אלה מסווים את יצירתם כאילו היא נגד היהודים. מוסלמים פיקחו עין! הנוצרים מקוננים על חיסולם בידיכם

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: