מקבץ אמירות גזעניות בידי גילרמן

cc: ויקיפדיה
cc: ויקיפדיה

מסכן גילרמן, אני בטוח שהוא לא התכוון להיות שגריר של מדינה גזענית – ישראל. אבל הוא נבחר לתפקיד ומאז הוא מנסה לייצג את המדינה בכבוד. הנה מקבץ מאמירותיו:

1. כשמוציאים גידול סרטני לא עוצרים באמצע ותופרים את החולההחיזב אללה הם לא בני אדם בדיוק כמוני וכמוך (בעלי זהות, בקשה להשתתף בתהליך פוליטי ומאבק על זכויות חברתיות, לפעמים בדרכים אלימות, שמזכירות את השיטות בהן נוקט צה"ל – למשל חטיפת חיילים). אנשי החיזב אללה הם סוג של ייצור סרטני שמותר להוציא אותו מהגוף, כי הוא גורם מוות. אין התייחסות להיסטוריה הפלסטינית. לרדיפה אחרי אש"ף, לניסיון של ישראל לכבוש את כל לבנון בעזרת ממשלה נוצרית, את הכיבוש בדרום לבנון, את הנסיון הלא פוסק של אנשי החיזב אללה ליצור קשר עם ישראל בדבר השבויים הלבנונים ועוד. .

2.שאבו מאזן יוכיח שיש לו כוחאבו מאזן צריך להוכיח לישראל שיש לו כוח. כלומר לא רק שהורסים לו את התשתיות הפלסטיניות וחוטפים את ממשלתו. לא מספיק בכלל. אז אבו מאזן צריך בעזרת הממשלה החטופה שלו להוכיח שיש לו כוח. כשיתגבר על המחסומים, ההתנחלויות ואי הצדק ההיסטורי בעבר ובהווה של הציונות כלפי העם הפלסטיני. כלומר לא הכובש צריך לעמוד מול הנכבש. אלא בדיוק ההפך.

3. אנחנו עושים את הדבר הנכון, אם נצליח – לבנון תרוויח מכךלבנון תרוויח ממלחמת לבנון השניה. קצת פרדוכס. בוא נקרא את זה שוב. אם נצליח לבנון תרוויח מכך. ממה היא תרוויח בדיוק אדון גילרמן, מייצגה של מדינת ישראל. האם היא תרוויח מחצי מליון פליטים, מהריסותיה, מהפצצת נמל התעופה שלה, רעב מתפשט, תשתיות מרוסקות  ועם מאות הרוגים ואלפי פצועים. אולי תתייעץ עם לבנון לפני שאתה עושה בשבילה את הדבר הנכון וכובש חלק לא קטן ממנה ומונע שיחות דיפלומטיות.

4. איראן מכינה את השואה הבאהאל תבקשו ממני הסברים מאיפה הוא יודע. הוא בעצמו לא יודע מאיפה הוא יודע, שאיראן בעצם מכינה את השואה הבאה. אבל איראן באמת גם  מכינה את השואה הבאה. הוא יודע. כי אמרו לו.

מאמר הדעה הקצרצר הופיע לראשונה באתר "מחסום".

***

טיוטת ההחלטה של מועצת הביטחון לסיום המלחמה בלבנון קובעת, שצבא לבנון יתפרס בדרום המדינה, יחד עם כוח משודרג של יוניפי"ל, שיתוגבר באלפי חיילים צרפתיים ויוסמך לאכוף את החלטות האו"ם. שגריר ישראל באו"ם, דן גילרמן, אמר כי ייתכן שמועצת הביטחון תקבל את הצעת החלטה הערב או מחר. לדבריו, הצעת "שבע הנקודות" שהעלה ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, לפיתרון המשבר, לא תהיה בסיס או תנאי להצעת ההחלטה של האו"ם. אולם לדבריו, ייתכן ש"לעמדה הבכיינית של לבנון" יהיה ביטוי בהצעה.

התנגדות חריפה במטכ"ל להסכם המתגבש במועה"ב; אי בהירות לגבי עמדת לבנון, מאת אלוף בן, יואב שטרן, עמוס הראל, שלמה שמיר והסוכנויות, הארץ, 11.08.06

שוב אלימות בדבריו של גילרמן. האם ראש ממשלת לבנון "בכייני"? מדוע הוא "בכייני"? מדוע אסורה הבעת רגשות? מה הקשר בין המושג הזה לבין דיכוי המזרחים? מדוע השיח מתייחס לביטול רגשות ולא לשיח של זכויות?