באנו לקרוא שירה וירד גשם

צילם: יאיר גיל

בצילום של יאיר גיל ניתן לראות את המשוררת רוני הירש (ראשונה מימין במעיל חום) מקבוצת השירה "דקה" כשהיא נוטעת ולצדה בועז יניב (במעיל שחור). בצד שמאל אייל פרינלנדר (במעיל כחול) האמן, המארגן והשומר הנאמן של בוסתן כיאט ואנוכי (במעיל שחור עם פס שיבה לבן) מסתודדים ומביטים.

צילם: יאיר גיל

חשבתי על שיר מתאים והגעתי למסקנה שבמקום ללכת ו"להנות" הלכתי שוב לפרוייקט פוליטי ועשיתי רכישה מחדש (re-claiming) של חג הילכתי לכיוונים עדיפים יותר מאשר אלו הציוניים – לכן (גם בעקבות הרשימה המורכבת ומלאת אהבה וחוכמה של דויד פרץ על קורט קוביין – אם נתעלם מהאירופוצנטריות המובלעת שלה – כי לא צריך להשוות כל דבר לג'ון לנון – ואפשר ואפילו עדיף להשוות לאמנים אחרים)  החלטתי להביא את אחד הבלוזים המורכבים שהצליחו לגעת בתוך גרעין הקפיטליזם המערבי הלבן שנכנס לורידינו.  שימו לב איך כל העיסוק הזה בליבידו בשילוב עם הבידורי הופך אותנו לריקים מתוכן (פיזמון השיר) ובינתיים בכל יום נרצח פלסטיני וקו העוני רוכש עוד קורבן.

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ will be published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

%d בלוגרים אהבו את זה: