החזון של האתר

  1. שם האתר – המבוקש מס' 2 – אתר שפועל למטרות של צדק חברתי ותיקון תרבותי.
  2. שנות פעילות – מאמצע שנת 2005.
  3. מטרות מרכזיות/ חזון – החזון של האתר הוא להעלות את הדיון הכלכלי לצד הדיון הרב-תרבותי והפוליטי. לשלב קריאות תרבותית של שירה, אמנות, היפ הופ עם קריאות אקדמיות – מזרחיות / ביקורתיות. לעודד כתיבה ומחשבה חברתית עניפה בכל תחומים ולא רק בגטאות המיועדים למחשבה שכזאת בחברה בישראל. האתר יעורר דיון עֵר בשאלות מודחקות, מוכחשות, בנושאים מודרים, בשילוב אוכלוסיות מוחלשות/מוכפפות ולקדם את רעיון הצדק החברתי בחברה בישראל, להעצים ולתמוך בהרמת קאדר של כותבים וכותבות נוספים באתר.
  4. מי הקים את האתר – "המבוקש מס' 2" הוקם כחלק מפלטפורמת אתר "רשימות"  הכוללת אוכלוסיית כותבים עניפה של סופרים, עיתונאים ועוד. ביוני 2010 האתר עבר למערכת נתמכת "וורדפרס".
  5. מי היא אוכלוסיית היעד העיקרית של האתר – כל מי שזמין לטכנולוגיית האינטרנט ומעוניין להעמיק את ידיעותיו בדמוקרטיה, לחזק את תודעתו החברתית ולהיחשף לספרות רב-תרבותית.
  6. מהי התרומה המשמעותית ביותר של האתר – התרומה המשמעותית ביותר של האתר היא הפצת מידע ביקורתי. מדי יום נכנסים מאות גולשים וגולשות לאתר ומתעדכנים באירועים, כתבות, חדשות ומאמרים. כמו כן יש לאתר עשרות מנויים ביניהם סופרים, עיתונאים, אמנים ועוד. בשנת 2006 אתר הוביל מרד צרכנים ברשת "ארומה". מרד הצרכנים גרם לסמנכ"ל "ארומה" להגיב ולבסוף סהר שפע – ממנהלי הרשת התנצל על דבריו הגזעניים בפני העובדת; האתר מוביל תגובות לגזענות האנטי מזרחית בפרט וכנגד הגזענות בכלל. למשל הנה תגובה שפורסמה (בשיתוף פעולה עם אסף פרץ, מנכ"ל ארגון הבימאים והתסריטאים) על דברים שאמר חנוך דאום בתקשורת; האתר תמך בעצומת הסופרים והמשוררים הצעירים כנגד מלחמת לבנון השניה; בשנת 2007 הצטרפנו לקולות שקוראים "לא, לרדיפת עזמי בשארה!"; בשנת 2008 האתר השתתף במחאת הבלוגרים של שוקי גלילי כנגד סגירת מרפאת הרופאים למען זכויות אדם שניפתחה למען הפליטים האפריקאים ומהגרי העבודה; בשנת 2009 יצאנו בהפגנה נגד הטבח בעזה; האתר תומך מלא בפעולות גרילה תרבות. האתר אף משלב כותבים נוספים שמפרסמים את הרשימות שלהם כחלק מהמאבק החברתי. בנוסף, האתר אחראי על פירסומי שירה, מאמרי ביקורת תרבות וקריאות כלכליות שונות שמפתחים את רעיונות הצדק החברתי בישראל.
  7. מהן דרכי הפעולה של האתר – בכל יום עולה רשימה לאתר. הרשימה נשלחת למנויי האתר ואף מופיעה ברשימה של אתר "רשימות" ומופצת ברבים. בנוסף, נבדקים עיתונים בחו"ל, כתבות שלא פורסמו בארץ, אתרים לצדק חברתי מקבילים והמלצות על אירועים חברתיים. כך מדי יום מתפרסמת רשימה בנושאי צדק חברתי, הכוללים לא רק התייחסויות כלכליות, אלא גם שאלות תרבותיות ופוליטיות רחבות. האתר אף משמש כאתר זיכרון לפעילים חברתיים שעברו מן העולם, כמו דודי מחלב, ישראל טוויטו ועוד.   האתר משלב פירסומיי שירה, ביקורת, מאמרים, רשימות, המלצות על סרטי וידאו, סרטים חברתיים, פרשנות קולנוע, אמנות, תרבות. בנוסף האתר משלב רשימה של אירועים חברתיים המתרחשים בארץ ומחבר בין פעילים שונים ברחבי המדינה.
  8. מהם הפרויקטים המרכזיים של האתר בעבר וכיום – הפרויקט המרכזי של האתר הוא לחימה בגזענות, קריאה להקמת מדינת רווחה, סיום הכיבוש ופתיחת האופקים התרבותיים של המדינה לכל התושבים הנמצאים בטריטוריה. הפיכת מדינת ישראל למדינה רב תרבותית אשר משלבת עקרונות של צדק חברתי ופלורליזם רדיקלי כלפי כלל תושביה, אזרחיה (בין הירדן לים). האתר פועל לקידום הרעיון של השתלבות במזרח התיכון על כל המשמעויות התרבותיות הרחבות הנובעות מתוך כך מבלי לאבד את אופקי המחשבה הדמוקרטית.
  9. מהי התפוצה כרגע של האתר – לאתר עשרות/מאות פעילים חברתיים הכותבים, מפרסמים ומגיבים מדי יום לרשימות ואלפי קוראים מדי שבוע. בנובמבר 2009 האתר חגג מיליון קוראים וקוראות.

10.  האם האתר נתמך על ידי גורם כלשהו (מהם מקורות המימון של האתר) – לא, האתר לא נתמך על ידי כל אירגון חברתי / קרן חברתית וכד. למרות שהוא מזדהה עם מטרות ואף עומד בקריטריונים של פלטפורמה לשינוי חברתי. האתר מקבל איכסון חינם על ידי חברת sweet-home ופלטפורמת "רשימות" ועבר למערכת נתמכת וורדפרס.

11.  האם אני יכול/ה לשלוח חומר לפרסום באתר – כן, אנא שילחו חומרים ונפרסמם באתר במידה והם חוברים לרעיונות שהובעו לעיל. mati.shemoelof at gmail.com

הצלחות:

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ will be published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: