פעולה נגד הפתיחה של רשת "הוטרס" | צו גירוש לחולדאי |

בימים האחרונים התבשרנו שרשת "הוטרס", הרשת שמעסיקה "מלצריות לוהטות בביגוד מינימלי" פותחת סניף ישראלי בעיר נתניה. הפתיחה "החגיגית" לוותה באינספור אייטמים אוהדים, בהן נשים "מאושרות" נתבשרו שגם הן יכולות לזכות בתואר "נערת הוטרס הבאה".
החגיגה התקשורתית ומכבסת המילים שמלווה את העניין מכסה על העובדה המקוממת שלמעשה מדובר בעוד החפצה בוטה של גוף האישה – הפעם כבובה משרתת – לשם סיפוק מאווים גבריים-קפיטליסטיים.

במדינה שבה אדם שבצע מעשה מגונה זוכה לכהן כשר, חוברות פרסום ל"נערות ליווי" מחולקות חינם ובמסות אדירות בקיוסקים השכונתיים, רווקים חוגגים את כניסתם למוסד הנישואין עם אישה אחת באמצעות דיכוי והשפלה של אישה אחרת, ונשים נסחרות, מוכות ונאנסות באין מפריע מדי יום ביומו – זה לא אמור להפתיע.

הבעיה העיקרית עם רשת "הוטרס" היא שהיא נתפסית כמגניבה, סקסית ושובבה כשבעצם מדובר ברשת שמשפילה נשים והופכת אותן לאובייקט מיני בלבד.

נמאס לנו להתעצבן בשקט. אנחנו מעוניינות לצאת לפעולה כנגד פתיחתה של הרשת (ואינשאללה, להרחיב כוחות ולצאת כנגד תצורות דיכוי סקסיסטיות נוספות) – הן באמצעים המסורתיים והקלים (יחסית) לבליעה (לובינג, הגשת תביעה משפטית) והן בפעולות ישירות אחרות (משמרות מחאה קולניות מחוץ לרשת ועוד ועוד רעיונות כיד הדמיון הטובה עליכן) – מתוך אמונה שרק אם נפעל בכל החזיתות נצליח להעיף את הוטרס מכאן.

אם זה מרגיז גם אותך ונמאס לך לכעוס בשקט – את מוזמנת להגיע למשרדי הקשת הדמוקרטית המזרחית, רח' מאפו 20, תל-אביב, ביום חמישי 3.1, בשעה 18:30. במפגש נחשוב ביחד על כיווני פעולה אפשריים ונחלק בינינו את העבודה. אחד מהרעיונות הנוספים שהעלינו היה להקים את ארגון נשות-ווטש כנגד הסקסיזם בתוך שטחי ישראל. הכוונה למשמרות של 4-5 נשים שתצאנה כקבוצה אחת ובסבבים של יום בשבוע ותעפנה לפח את כל אותן חוברות דיכוי חינמיות שמחולקות בקיוסקים. עוד על היוזמה – בחמישי בקשת!

מצפות לראותך וכמובן שאת מאד מוזמנת להפיץ הלאה את המייל,

יעל בן יפת ותמי קצביאן

לבירורים ניתן לפנות למייל: tammyk4@gmail.com
hakeshet@netvision.net.il
***

עיריית תל אביב גוזרת על תושבי דרום העיר תוכנית פינוי- עינוי!

ביום ראשון הקרוב, ה-30 בדצמבר, נפגין מול ביתו של רון חולדאי נגד הברית האכזרית בין העירייה לבין כרישי הנדל" ן. אם לתושבי כפר שלם אין קורת גג בחורף – לחולדאי לא תהיה שלווה תחת קורת גגו!

הסעות להפגנה ייצאו מנקודות המפגש הבאות:
כפר שלם : שעה 19:00במתחם מח"ל משה דיין / יפו: שעה 19:00
מרכז תל אביב : 19:00 מתחנה מרכזית (רח' סלמה, פינת דוד צמח)

לפרטים נוספים התקשרו לאדר 052-5444866 / עינת 052-3554815

***

יצירתה של הגמוניה

גרמשי דיבר על הבנייתה של הגמוניה כהסכמה בין המעמדות השונים. והנה דוגמא נפלאה לתמיכה שקטה של בני ציפר בגירוש תושבי כפר שלם והתעלמותו מהממדים החברתיים של הפרשה. ניסיון להשתקתה על ידי סימונה ככזו שתיצור בעיה ולא ככזו שמסמנת קצה קרחון של בעיה שלמה. חשוב לציין כי לעיתים בקונטקסט אחר ציפר כותב אחרת על כל הנושא'. אני זוכר לפחות פוסט אחד שהוא כתב שישראל היא סוג של אוליגרכיה של הון שלא תחזיק מעמד בצורתה הנוכחית. ובכל זאת הנה הדברים שנכתבו:

"האם לשייך אל אותה תאוות התרגשות גם את הסיקור על הפינוי מכפר שלם של 30 משפחות היושבות על קרקע לא להן? ערוץ 1, באין לו משאבים מספיקים לתוכנית ריאליטי, הפך ביום שלישי את הפינוי ("היום בחדשות", 19:00) לנושא המרכזי של מהדורתו. דיירים בוכיים רואים את הכורת עולה על עציהם ובתיהם, ובאולפן, ראובן אברג'יל, שייר הפנתרים השחורים וחבר הוועד נגד הריסת בתים, מנסה להלהיט את הרוחות. הוא הופך את העניין, שאינו בבסיסו אלא פרשה של הסגת גבול שבאה לבסוף על פתרונה, לעניין עדתי, לפתיחה של מלחמה בין "העם האשכנזי" ל"עם המזרחי".

הלב הולך כמובן אחרי אלה הקוראים לעצמם מקופחים ונגד אלה שהמקופחים קוראים להם "נדל"ניסטים", שעל פי הסטריאוטיפ, מוכרחים להיות אשכנזים, ורצוי גם שמנים, לעומת המקופחים שעל פי הסטריאוטיפ מוכרחים להיות תימנים רזים. צא ולמד, שלמען ההתרגשות מוכנים אנשים להסית למלחמת אחים, ולהוציא דיבתם של בתי המשפט רעה. בדיוק כמו שלמען ההתרגשות מוכן ערוץ 10 לממן ניתוחים להרמת דדיה של פלונית, והעיקר שכולנו נהיה בהלם. "

 "איזו התרגשות", הבלוג של בני ציפר, עיתון "הארץ".

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ will be published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

0 תגובות בנושא “פעולה נגד הפתיחה של רשת "הוטרס" | צו גירוש לחולדאי |

 1. צעד נוסף לקראת מהפכה חומייניסטית בישראל, כי זה לא יעבור בלי תגובת נגד, ומוצדקת במידת מה.

  אני רק תוהה אם מישהו יכנה את זה בבלוגוספירה "ליפסטיק פמיניזם" ?

  אהבתי

 2. במדינה שבה אדם לא סומך על האישה שתבין לבד שמה שמוצג כ"מגניב" הוא בעל טעם רע או "שוביניסטי" או "נצלני" – גם זה לא אמור להפתיע. הפוסט שלך, כלומר.

  מי שבוחרת להיות מלצרית הוטרס, עושה בחירה חופשית כמו כל בחירה שאדם כלשהו רשאי לעשות.

  להציג את זה כאילו ה"אישה" נופלת פה למלכודת זה חתיכת "שוביניזם" קיצוני. עיוור.

  אהבתי

 3. זה שמישהו בוחר לעשות דבר מה זה הוא בחר לא אני. כמו שלו או לה יש חופש לבחור לי יש חופש למחות נגד בחירתו. אם רוזנשטין בחר להיות גנב ורמון בחר להיות נואף וקצב בחר להיות מטריד מין סדרתי ואולמרט בחר ללכת על הקו הדק שבין פושע לזכאי בקושי לא מחייב אותי להסכם לבחירתם.תגובת נגד מה יקיימו יחסי מין עם חיות בכיכר העיר?

  אהבתי

 4. הגם אתה מתי נדבקת בפרנויאת פייסבוק?
  עוד מעט תספר לנו איך זה אוסף עליו מידע…
  המידע כבר נאסף הרב לפני פייסבוק
  המחשבה שאי שם אנשים אוספים עלינו מידע (גם אם במידת מה היא נכונה) היא לגמרי תשוקה נרקיסיסטית

  אהבתי

 5. מישהו מוכן להסביר לי את פשר המושג "הקשת המזרחית" זה לא קצת מקומם? אם היה הקשת האשכנזית אני בטוח שלמישהו כבר היה משהו לומר בגנותם

  אהבתי

 6. לפני שאני מביעה את דעתי בנושא הוטרס (ואולי לא אביע אותה בכלל כי הרעיון שאני יכולה להכנס למשרדי הקשת המזרחית מבלי שיזרקו אותי מהחלון באשמת אשכנזיות יתרה מרגש אותי) אני חייבת להתייחס לעניין תגובתו של בעז (מה זה בעז בלי ו'? אתה בעונש?) שעזר לי להבין את עצמי ואת תשוקתי הכבירה שיאספו עליי מידע

  בעצם, יש לי מילה למתי
  אתה חמוד, ובכל זאת לא אשכב איתך

  אהבתי

 7. עובדת קיומו של מקום כמו הוטרס מעצבנת למדיי, ועודני תוהה מיהן הבחורות שלא אכפת להן להציג את עצמן כאובייקט בלבד, ועוד ככזה שכל תכליתו לשעשע אנשים בזמן שהם אוכלים בשר (פיכס), אבל מה הטעם בפעולה נגדו? נניח שתקום מהומה והמסעדה (הספציפית הזו) תיסגר, האם יעלם חיפצון הנשים מהעולם? האם בחורות שמוכרות את עצמן כמושא למבט ותו לא ילמדו משהו מהפרשה?
  אני מנסה להבין איזה תועלת תצמח מניסיון לסגור מקום שפועל במציאות כל כך מחפצנת ודכאנית. עזבו את זה שזה יתפרש כמו סתימת פיות, עניין ראוי למחשבה בפני עצמו, כי אם אני ארצה להקים מסעדה עם קונספט אני לא ארצה שמישהו יכפה עליי לסגור אותה בנימוק שתפיסת העולם שלי פוגעת בו, ואני די בטוחה שתפיסת העולם שלי יכולה לפגוע במישהו.
  בילוי במסעדה כמו הוטרס נשמע לי מבחיל, אבל העדרה, כך נראה לי, לא ישנה דבר, וקיומה לא משנה את המציאות כהוא זה. אלא אם מישהי רוצה להאיר את עיניי

  אהבתי

 8. 'העדרה, כך נראה לי, לא ישנה דבר, וקיומה לא משנה את המציאות כהוא זה' הם אסקפיסטים במהותם ושווים להשלמה עם עוולות חברתיות אינספור

  גם 'נשים בשחור' לא עצרו את הכיבוש, ומה בכך? האם פרושו של דבר שהן
  לא משמעותיות או שבתמונה הכוללת הן חסרות ערך? למרות מה שהבטיחו לנו בבי"ס יסודי (או תיכון) מהפכות נבנות טיפין טיפין ע"י אנשים שמחוייבים לסוגיות לכאורה שוליות, ע"י פרקטיקות לכאורה חסרות תוחלת. מקווה שהארתי את עינייך קמעא

  שתהיה שנה אזרחית רעה פחות

  אהבתי

 9. תודה על התגובה. יכול להיות שהבעיה שלי עם פעולה נגד הוטרס זה לא השוליות לכאורה של המקום, אלא התחושה שכפייה היא לא הדרך לשנות את האופן שבו אנשים חושבים. מצד אחד, מעצבן אותי שיש מקום כמו הוטרס. מצד שני, איך אני יכולה להחליט שאסור למשהו להקיים? אולי העמדה שלי היא לא מספיק הומניסטית, כי אני לא מזהה בין הצדק לבין החוק. אולי יש לי בעיה עם הטלת מגבלות, כי אני תומכת במתן חופש כמה שרק ניתן. אני לא רוצה שנשים יציגו עצמן כאובייקט מיני, ולא רוצה שלמישהו יהיה נדמה שנשים הן אביזר שנועד לקשט בו את ארוחת הבשרים שלו, אבל עדיין נראה לי שהגשת תביעה ושימוש באמצעים משפטיים נגד המקום (כפי שהוצע) הוא פגיעה בוטה מדיי בערכים חשובים אחרים

  אהבתי

 10. מסכים בהחלט שהאובר משפטיזציה בישראל היא בעייתית מעיקרה, אבל איכשהו לפעמים נדמה לי שזו הדרך היחידה לטלטל את המערכת, במיוחד אם אמורים הדברים באוכלוסיות מוחלשות (נשים, מהגרי עבודה, בדואים וכיו"ב) ולהתגונן בפני עריצות ההגמוניה השוביניסטית, קפיטליסטית ויהודית.

  רק טוב לכולם

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: