תערוכת שיח – משוררים 8

מתוך תערוכת שיח משוררים השמינית -NTLE

ביום שישי,  ה-29.2.08, בשעה 11:00 בצהריים, בגלריה "גרוס" { לשעבר "אייזנברג" } תל-אביב, רחוב בוגרשוב 86, תעלה התערוכה השמינית בסדרת " שיח-משוררים " אשר  בעריכתו המשורר יחזקאל נפשי והאמנית נעמי שלו, תערוכה בה מוצגים כאחת לארבעה חודשיים כשישה משוררים שונים { שלושה ותיקים לצד שלושה צעירים, בליווי עבודות אמנות של אמן אורח משתנה }. בתערוכה הקרובה אשר נושאה הוא  "אניגמה", יוצגו משיריהם של המשוררים :

  מנחם בן        אילן ברקוביץ'      ורד אריאל

פאר פרידמן      גילי חיימוביץ'        ואבי אליאס.

עבודות האמנות והמיצב אשר יוצגו בתערוכה לצד השירים המוגדלים מבוצעים ע"י הציירת והאמנית :  NTLE.  בתערוכה זו יוצגו שירי המשוררים בגדול לקהל הרחב ללא תשלום או עלויות כניסה כלשהן, אלא אך  לשם האדרת השירה העברית הנכתבת בישראל כיום.

* הכניסה לציבור כאמור הינה חופשית וללא תשלום כלל, בכל שעות הפעילות של הגלריה.

* הגלריה פתוחה רצוף החל בימים:  ב', ג', ד', ה', ו' בין השעות : 14:00– 11:00.

שיח משוררים 1

שיח משוררים 4

שיח משוררים 4

שיח משוררים 4

  פרטים על המשתתפים:

פעמיים בשנה, במשך ארבע השנים האחרונות ברציפות, עורך יחזקאל נפשי את תערוכות "שיח משוררים" בגלריה גרוס (בעבר באייזנברג, בדיזינגוף סנטר). באירועי "שיח משוררים" מארח נפשי שישה משוררים עם שישה משיריהם ואמן פלסטי אחד שחובר אליהם. השנה, בפברואר 2008 מארח נפשי שישה משוררים ואמנית פלסטית העוסקים בחיים הפרטיים של הפרטים: במות האם, בכובד הזיכרונות הפרטיים, ביופי שבטבע, בעונג שבכתיבה ובאהבות השמחות.

אבי אליאס – "אלוהים ואיש שמן בג'יפ צהוב"

אבי אליאס, בשירו "אלוהים ואיש שמן בג'יפ צהוב", אומר, כאדם חילוני, שעד שלא קורה משהוא נורא, כמו שאמא מתה, אפשר להגיד: "שהאיש השמן שנוסע בג'יפ צהוב ומעשן סיגריות אסקוט הוא אלוהים".

ורד אריאל –

ורד אריאל מדבר על ההכרח הכבד / הכואב / והשוחק / לקחת בחשבון, וללב, את הזיכרונות, את העבר, את "אלה שחיִיתָ ואלה שידעת שלעולם לא תחיה" עד כדי הסתגרות, היעלמות.


מנחם בן – "אל תדאג למחר"

מנחם בן סומך ובונה על האלוהים / הטבע / והבריאה / והוא לא סומך ובונה על הבריג'יט ברדואיות היפות והסקסיות ולא על העיזר וייצמנים הגיבורים והאמיצים ולא על מטוסי הקרב והמלחמות.

אילן ברקוביץ' – "שיר מים"

אילן ברקוביץ', בשירו "שיר מים", נושא ברכה / המלצה למשוררי תל-אביב "… ואל תניחו לעצמכם למהר" ו"… תהיי יצירתכם לאטה מבורכת".

זהו משורר המאוהב בתל-אביב, מאמין באיכויות של האיטיות ואפילו היא נקנית שלא על פי רוח המודרנה " משוררים היום ממהרים יותר… ", אלא בדרך מלאכותית " תניחו לעצמכם ליפול כדי לגעת באדמה העירונית המקסימה הזו…".

גילי חיימוביץ' –

גילי חיימוביץ' מדברת על מערכת יחסים, שלמרות הבדלי מהות ואישיות " אבל הוא מעדיף לעשות את זה בשקט…", לעומת "החשיבה המסועפת שלי לא נוחה לו… " הם מתכרבלים זה בזו, צמודים אחד שני והזה מול זה שלהם "לא מתוח".

פאר פרידמן – "אידיליה"

בשיר "אידיליה" של פאר פרידמן החיים מאד פשוטים וקלים אם יש אהבה ודירה ועניין ובית קפה וחיבוק – "לא צריך דבר עוד. לא חסר".

NTLE – מיצב

גלריה גרוס, בוגרשוב 86, ת"א.

הימים ושעות פתיחת הגלריה: ב', ג', ד', ה', ו' בין השעות 11:00 ל-14:00.

מתוך תערוכת שיח משוררים השמינית -NTLE

מתוך תערוכת שיח משוררים השמינית -NTLE

מתוך תערוכת שיח משוררים השמינית -NTLE

מתוך תערוכת שיח משוררים השמינית -NTLE

אודות Mati Shemoelof

משורר, עורך וסופר. A Writer
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.