זה לא שיר אהבה / עצומת יוצרי הקולנוע

הנה לינק לשיר ויצירה של אחד האמנים המזרחים המדהימים היום – מאיר גל שהתפרסמו בבימת העם:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3740493,00.html

 

***

חייבים לעמוד נגד גירוש הפליטים – אלעד כותב על כך בבלוג שלו: "הרבה התרחש בימים האחרונים. במיוחד, ביום רביעי החלה פעילות בהיקף גדול של מג"ב ומשטרת ההגירה בדרום תל אביב, ובאותו ערב התקיימה פגישה רחבה ראשונה של הצוות למאבק בגירוש. על מה שהתרחש ברחובות ברביעי קשה להגיב במילים. כתבתי מה שיכולתי כאן: http://elzamam.blogli.co.il/archives/10 "

***

חברים יקרים

אנא העבירו מייל זה לכל היוצרים מתעשיית הקולנוע שאתם מכירים  –  

במאים\ות, שחקנים\ות, תסריטאים\ות, מפיקים\ות, צלמים\ות, תאורנים\ות, טכנאי\ות קול,  מלהקים\ות, בקיצור ל-כ-ו-ל-ם.

זה מאוד חשוב ולא נותר הרבה זמן עד פתיחת פסטיבל הסרטים בירושלים.

 

עובדי סינמטק ירושלים זקוקים לכם!

לכל מי שלא מכיר את הפרטים: בחודשים האחרונים עובדי הסינמטק נמצאים בסכסוך עבודה עם הנהלת הסינמטק. ההנהלה קיצצה ממשכורתם, הנמוכה גם כך, באופן חד צדדי ותחת איומי פיטורים וסירבה לנהל דיאלוג עם העובדים, שמצידם התאגדו תחת ארגון "כוח לעובדים".

העובדים דורשים לנהל משא ומתן לצורך חתימה על הסכם קיבוצי שיתקן את עיוותי העבר –

העסקת עובדי קבלן, פנסיה בלתי ראויה לעובדים, שחיקת שכר וכו'. 

ההנהלה מסרבת לעצם עיקרון ההסכם עוד בטרם דובר תוכנו. 

לאחרונה החלה הנהלת הסינמטק לטעון בכלי התקשורת כי עובדי הסינמטק פוגעים במאבקם

ביוצרי הקולנוע בארץ – בכם.

אנו מבקשים מכם היוצרים להביע את תמיכתכם בעובדים.

 

אנא מכם –  קראו את המכתב הבא וחתמו עליו דרך כתובת המייל המצורפת בסוף.

 

מי שזקוק ליותר פרטים מוזמן לבדוק את בלוג המאבק

שימו לב לא לחתום בבלוג על העצומה (אנו מעוניינים להדגיש את עצומת היוצרים):

http://cinmavak.blogli.co.il


אנו, יוצרים ואנשי קולנוע ישראלים, מביעים את צערנו העמוק על העמדה בה בחרה הנהלת סינמטק ירושלים לנקוט כלפי עובדיה, לנוכח מאבקם הלגיטימי על זכויותיהם הבסיסיות.

 

אנו מביעים גם צער שההנהלה בחרה לומר בפומבי כי יש לנו, ליוצרים סיבה לחשוש מעובדי הסינמטק וממאבקם ומבקשים להבהיר כי לא כך הוא הדבר.

 

אנו זוכרים ומזכירים כי הקרנת סרטנו לקהל אינה רק הצגה של עבודתנו. לכל הקרנה יש מקרין, בכל אולם יש סדרן, ויש גם מי שמנקה את האולמות בתום ההקרנות. אנשים אלו הם שותפים שקטים להצגת עבודתנו בפני הקהל ולנו כיוצרים יש אחריות כלפיהם.

 

פסטיבל הקולנוע של ירושלים קשור בקשר הדוק עם היצירה הקולנועית הישראלית, כשכזה הוא מייצג ומעודד סובלנות, אנושיות, ושאיפה להגינות ולשוויון בין בני האדם בחברה.

 

כאנשי קולנוע המאמינים בערכים אלו, אנו חשים אי נעימות שלא לומר בושה כלפי מצב בו אנו מציגים את סרטנו, או משתתפים בפסטיבל כאורחים, כאשר אנו יודעים כי אנשים העובדים עבורנו ימים כלילות אינם זוכים לתנאי העסקה הוגנים ואף לא לאוזן קשבת מההנהלה בעניין זה. קשה לא פחות המחשבה שזמן מה לאחר שתסתיים חגיגת הקולנוע הזו חלקם לפחות עלולים למצוא עצמם מובטלים.   

 

אנו קוראים להנהלת הסינמטק לכבד לא רק את הסרטים היחודיים והאורחים הישראלים והבין לאומיים, חשובים ככל שיהיו אלא גם צוות העובדים שלה.  הוותיקים שבאנשי סינמטק ירושלים מלווים במסירות אותנו היוצרים כבר שנים רבות והם, לא פחות מההנהלה, ליבו של הסינמטק.

 

אנו היוצרים איננו רואים בצוות עובדי הסינמטק איום ואנו מנצלים את ההזדמנות להודות להם על שנים של תמיכה בעבודתנו.

 

אנו מקווים שבזמן שנותר עד פתיחת הפסטיבל תצליח ההנהלה למצוא דרך לקיים מו"מ המושתת על אמון הדדי ורצון טוב, ולהביא לקיומו של הפסטיבל כאירוע תרבות חופשי והוגן כפי שהוא אמור להיות.

 


 לחתימה שלחו מייל עם המילה "תומך\ת" שם ושם משפחה לכתובת:

filmakersupport@gmail.com

 

ניתן לקבל עדכונים בדואר אלקטרוני על רשימות חדשות באתר. להרשמה לחצו כאן

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

3 תגובות בנושא “זה לא שיר אהבה / עצומת יוצרי הקולנוע

 1. לפני כשעה, התקבל פסק-דין פורץ דרך של ביה"ד הארצי לעבודה (להלן ולעתיד – "פסק-דין כוח לעובדים" (-:..), בייצוגם בהתנדבות של ידידנו עורכי-הדין ערן גולן ועמית גורביץ', בו בוטלו צווי מניעה שהוציא ביה"ד האזורי לעבודה בירושלים, נגד שביתת עובדי סינמטק ירושלים, המאורגנים בכוח לעובדים.

  פסק-הדין "מאשר" את הפסיקה האזורית בעניין גן המדע, הולך אף מעבר אליה, וקובע, כי הזכות לניהול מו"מ קיבוצי, שמולה עומדת חובת המעסיק לעשות כן, חלה גם בתקופה הטרום-קיבוצית, ללא כחל וסרק ובלא העידונים ששולבו בפסק-דין גן המדע. מרגע שארגון עובדים הוכר כיציג במקום העבודה, הוא קנה את זכותו לכינון יחסי עבודה קיבוציים.

  בכך, מייתר פסק-הדין את יזמת החקיקה של ההסתדרות ועופר עיני בנוגע למו"מ קיבוצי. אם פסק-הדין היה ניתן לפני עסקת החבילה, ניתן להניח שהחקיקה הזו לא הייתה מועלית. יתר על כן, דעת הרוב של ביה"ד הארצי מגדירה את חובת המו"מ באופן שאפשר בהחלט לטעון שהוא חזק יותר מזה שעליו הוסכם בעסקת החבילה.

  לפי דעת הרוב, אמנם אין חובה לחתום על הסכם קיבוצי, הגם שלא ברור אם סירוב לחתימה אינו בגדר חוסר תום לב, אבל יש חובה לנהל בתום לב מו"מ על הדרישה לכך, ומובהר שהיעדר החובה לחתום על הסכם קיבוצי לא יכולה לשמש לריקון מתוכן של המו"מ הקיבוצי לרבות המו"מ על הדרישה לחתימת הסכם קיבוצי, שכן ברור שהמטרה של מו"מ לקראת הסכם בתקופה של יחסים קיבוציים, היא חתימה על הסכם קיבוצי.

  פסק-הדין חוזר וקובע ביתר שאת, ששביתה שהיא כלכלית טהורה, אין להגביל אותה בנקל, ובמקרים של התארגנות ראשונית ושביתה לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון, אין להגבילה אלא במקרים חריגים.

  בין יתר הפנינות:

  בהקשר זה יש לדון בשאלה, האם סירובו של מעסיק לחתום על הסכם קיבוצי במפעל לא מאורגן מהווה חוסר תום לב. יובהר, כי אין מדובר בסירוב לדרישות כלכליות של העובדים, אלא בסירוב עקרוני לעגן הסכמות בין הצדדים בהסכם קיבוצי. על פני הדברים, סירוב של מעסיק לחתום על הסכם קיבוצי, עומד בסתירה למהותם של יחסי העבודה בארץ, המושתתים על קביעת נורמות בהסכם קיבוצי. מגמה זו עולה באופן ברור מהוראות חוק הסכמים קיבוציים, תשי"ז-1957 וחוק יישוב סכסוכי עבודה, תשי"ז-1957. מכל מקום, ההכרעה בסוגיה זו אינה נדרשת בנסיבות העניין לפנינו, והיא תוכרע בעת אחרת.

  בניגוד לטענות נגד התנהלות ארגון כוח לעובדים בפרשה כפי שנקבעו בביה"ד האזורי, ביה"ד הארצי קובע (פרט לדעת מיעוט של אחד מנציגי הציבור בו) כי הארגון נהג בתום לב, ובאופן סביר בנסיבות העניין, וכי דווקא הסינמטק נקט במשיכת זמן בלתי מוצדקת.

  http://elyon1.court.gov.il/heb/dover/5431342.doc

  אהבתי

 2. בדרום תל אביב התחליה לפעול יחידת קבלן בליווי מגבניקים רכובים על סוסים (מה זה ספארי?) שפועלת באגרסיוויות תוך התעלמות מוצהרת מכל ההבנות שהיו למשטרת ההגירה הקודמת עם ארגוני הסיוע לזרים.

  זהו מבחן לתושבי תל אביב שהאיוולת והאלימות האטומה מאיימת לגלוש לתוך חדריהם דרך החריצים ומתחת למפתנים

  צריך לעשות הכל, כדי להפסיק את הטמטום הזה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: