כולנו חסן אוסרף – הפגנה נגד הלינץ' בטיילת

מאות הגיעו לאירוע התמיכה בחסן אוסרוף, פועל הניקיון היפואי שהוכה במעשה לינץ' בטיילת. אנו התרמנו כסף למען המשפחה, נתנו מקום לח"כים, משוררים, מוסיקאיות ונבחרי ציבור לקום ולדבר בעדו ונגד גזענות ואלימות. אנו מודים לכל מי שהגיע! שילחו לנו תמונות וסרטים אם צילמתם/ן. הנה מקבץ של סרטונים ותמונות מתעדכנות
באירוע התרמנו 1300 ש"ח והעברנו למשפחת אוסרף!

***

***

הסרט "לא ללינץ' הבא" – הטלוויזיה החברתית

***

***

***

מחאה בכיכר ציון נגד הלינץ' שהתבצע שם. צילום: JC/Activestills
מחאה בכיכר ציון נגד הלינץ' שהתבצע שם. צילום: JC/Activestills

היום ב17:00 תתקיים הפגנה, צעקה בגרון ניחר נגד הלינץ' בחסן אוסרף, חצי שנה אחרי הלינץ' הירושלמי שאיש ממבצעיו לא נכנס לכלא, ונגד הגזענות המתגברת.

כל גוף המעוניין לסייע בארגון האירוע ובחסות וכל מי שמעוניין להיות חלק מהמארגנים, לדבר, לשיר או לקרוא שיר, מוזמנים לפנות לאימייל culturegrill@gmail.com

ההפגנה תתקיים מחר, יום שני ה25 בפברואר, ב17:00 בצד הדרומי של הדולפינריום, על המקף המדמם שבין תל אביב ויפו.
תביאו רעשנים, כלי מוסיקה ושלטים.

نلتقي غداً الساعة 17:00 لنصرخ معاً ضد الاعتداء الهمجي والعنصري على حسن أصرف. هذا وبعد مرور نصف عام على الاعتداء الهمجي في القدس, الذي لم يدخل احد من منفذيه السجن. نقف وقفة ضد العنصرية المتزايدة.
للمساعدة في تنظيم الحدث ودعمه، القاء كلمة، اغنية أو قراءة قصيدة، يمكنكم التواصل معنا على البريد الإلكتروني culturegrill@gmail.com

المظاهرة ستقام غداً, يوم الأثنين ال 25 من الشهر الجاري الساعة 17:00, في الجانب الجنوبي من דולפינריום, على الخط الفاصل بين يافا وتل ابيب.

יופיעו:
אהרון שבתאי
תהל פרוש
סלים מרעי
יובל בן עמי
מתי שמואלוף
אלי הירש
עבד אבו שחאדה
שחר מריו מרדכי
ואן נוין
יהושע סימון
רועי צ'יקי ארד
אלפרד כהן
לורין מילק

ענת זכריה
ועוד  הפתעות
מוזיקה:  ענת גוטמן
לשאלות ועזרה: culturegrill@gmail.com

תביאו רעשנים, כלי מוסיקה ושלטים.

מייל: culturegrill@gmail.com

פייסבוק

אסמה אגאברייה ממען ודעמ אומרת שהממשלה נותנת אור ירוק ללינץ׳ בכל רחבי הארץ. אסמה אומרת שאפשר אחרת!!!!
אסמה אגאברייה ממען ודעמ אומרת שהממשלה נותנת אור ירוק ללינץ׳ בכל רחבי הארץ. אסמה
אומרת שאפשר אחרת!!!!
 גרילה תרבות בפעולה. צ׳יקי עם אבו שחאדה. מאות באו וזה מרגש - איחולי החלמה לחסן אוסרוף. עכשיו אסמה עולה לדבר ואומרת שהמצב הזה הוא תולדה של מדיניות
גרילה תרבות בפעולה. צ׳יקי עם אבו שחאדה. מאות באו וזה מרגש – איחולי החלמה לחסן אוסרוף. עכשיו אסמה עולה לדבר ואומרת שהמצב הזה הוא תולדה של מדיניות
חה"כ לשעבר נדיה חילו, תושבת יפו ומכרה של המשפחה, מתארת בזעזוע את רשמי ביקורה בביה"ח והמפגש עם חסאן הפצוע
חה"כ לשעבר נדיה חילו, תושבת יפו ומכרה של המשפחה, מתארת בזעזוע את רשמי ביקורה בביה"ח והמפגש עם חסאן הפצוע

ח"כ סתיו שפיר: היום הצטרפנו להפגנה נגד הגזענות שהתקיימה בטיילת בעקבות התקיפה המחרידה של חסן אוסרף. הצטרפה אלינו חברת הכנסת סתיו שפיר. הגזענות היא תופעה מכוערת שצריך להלחם בה בכל זמן ובכל מקום, ולהקים קול זעקה חד וברור כנגדה. מקווים שחסן יחלים במהרה

 

 

מגאפון

 

ynet

 

מור שמעוני, וואלה, 25.2.2012

 

לפני באתר המחאה הראשי  וגם אחרי באתר המחאה הראשי

 

היום ב-17:00 תתקיים הפגנה, צעקה בגרון ניחר נגד הלינץ' בחסן אוסרף, חצי שנה אחרי הלינץ' הירושלמי שאיש ממבצעיו לא נכנס לכלא, ונגד הגזענות המתגברת.

כותבת סמדר שפי על דף האירוע בפייסבוק:

לא חלפה שנה מאז הלינץ בנער ערבי בירושלים והנה לינץ' בגבר ערבי בתל-אביב.
התקשרתי לאיכילוב לדבר עם משפחתו של חסן אוסרף שהותקף כי לאן נוליך את הבושה?
בית החולים העביר את השיחה למשפחה במהירות.
אוסרף מאושפז במחלקת עיניים באיכילוב. נרימן, רעייתו סיפרה כי מעבר לאמצעי התקשורת שבאו להכין דיווחים על התקיפה לא קיבלה פניה או עזרה משום גורם מלבד צוות בית החולים שמטפל באוסרף במסירות.
לא ברור מדוע ראש העיר תל-אביב או חברי מועצת העיר לא הלכו לבקר, מדוע איש לא שאל כיצד היא מסתדרת עם שלושת הילדים הקטנים בני 9, 5 ו-4 ולא הציע עזרה.
אם יש פוליטיקה חדשה – תופיע מיד! כמה משמח יהיה אם ח"כים חדשים יעשו את מה שלא עשו קודמיהם – יוקיעו את הגזענות בקול רם וצלול ויעזרו לקרבנותיה. מדובר בפשע שנאה גזעני. לסלידה המוחלטת ממנו אין, ואסור שיהיה, שום קשר לדעות פוליטיות.

מחאה בכיכר ציון נגד הלינץ' שהתבצע שם. צילום: JC/Activestills

 

ההפגנה תתקיים היום, יום שני ה-25 בפברואר, בשעה 17:00 בצד הדרומי של הדולפינריום, על המקף המדמם שבין תל אביב ויפו.

תביאו רעשנים, כלי מוסיקה ושלטים.
להפגנה יגיעו: תהל פרוש, סלים מרעי, יובל בן עמי, מתי שמואלוף, אלי הירש, שחר מריו מרדכי, ואן נוין , יהושע סימון, רועי צ'יקי ארד, אלפרד כהן, לורין מילק ועוד.

גופים שמעוניינים לסייע בארגון האירוע ובחסות וכל מי שמעוניין להיות חלק מהמארגנים, לדבר, לשיר או לקרוא שיר, מוזמנים לפנות לאימייל culturegrill@gmail.com


نلتقي غداً الساعة 17:00 لنصرخ معاً ضد الاعتداء الهمجي والعنصري على حسن أصرف. هذا وبعد مرور نصف عام على الاعتداء الهمجي في القدس, الذي لم يدخل احد من منفذيه السجن. نقف وقفة ضد العنصرية المتزايدة.
للمساعدة في تنظيم الحدث ودعمه، القاء كلمة، اغنية أو قراءة قصيدة، يمكنكم التواصل معنا على البريد الإلكتروني culturegrill@gmail.com

المظاهرة ستقام غداً, يوم الأثنين ال 25 من الشهر الجاري الساعة 17:00, في الجانب الجنوبي من דולפינריום, على الخط الفاصل بين يافا وتل ابيب.

 

לדף האירוע בפייסבוק

 

 

 

 

מחו על תקיפת הערבי: "לתפוס את החשודים"

 

 

המשטרה טרם עצרה חשודים בתקיפתו של חסן אוסרוף, עובד ניקיון ערבי אשר הוכה על ידי 20 צעירים בטיילת בתל אביב. עשרות הפגינו במקום: "תקפתם את כולנו", והזהירו: "הממשלה נותנת אור ירוק לאירועים כאלו". אשתו: "אני מקווה שזה יעזור"

גלעד מורג

פורסם: 25.02.13, 20:29

 

 

 

"התנהגות של בהמות ברשות הממשלה". כך הגדירו מפגינים שהתקבצו אחר הצהריים (יום ב') בתל אביב את תקיפתו של חסן אוסרוף אשר הותקף בידי 20 צעירים על רקע לאומני לטענתו ואושפז בעקבות זאת.

 

אוסרוף, ערבי ישראלי בשנות ה-40 לחייו, אושפז בבית החולים איכילוב עם פגיעות בראשו, בארובת העין ובלסתו. למחייתו הוא עובד בניקיון בעיריית תל אביב. תלונה בעניינו הוגשה במשטרת המחוז אך לא נעצרו חשודים. לפיכך התאספו בטיילת הרברט סמואל ליד הדולפינריום, סמוך למקום שבו הותקף, כ-130 איש. המפגינים, בהם חברי כנסת ונציגי שמאל, קראו למשטרה לתפוס את התוקפים ומחו נגד ה"הסתה מלמעלה", לדבריהם, המתירה אלימות על רקע גזעני.

 

 

 
(צילום: מוטי קמחי)

(צילום: מוטי קמחי)

(צילום: מוטי קמחי)

מפגינים במקום שבו הותקף אוסרוף (צילום: מוטי קמחי)

 

המפגינים נשאו שלטים כמו "אלימות = כרסום יסוד הדמוקרטיה", "תקפתם את כולנו", "אם נקום ואם נשמור, הפשיזם לא יעבור". צבי, מפגין צעיר מתל אביב, אמר: "השאלה היא למה לא באנו קודם, למה לא באו רבים יותר ולמה מתרחשים דברים כאלה כאן. אם זאת הייתה תקיפה על רקע גזעני, צריך לעקור מן השורש כמה שיותר מהר את התופעה ולתת אלטרנטיבה לשנאה ולאלימות. באנו לבטא אמירה אזרחית שזה לא מקובל עלינו". מפגין נוסף אמר: "אני מבטיח לכם שהמקרה לא יפוענח כי מדובר בערבי". 

פעילת השמאל אסמה זחאלקה אגבארייה נאמה ואמרה: "אפילו בהמות לא נוהגות כך. הממשלה היא שנותנת אור ירוק לאירועים כאלו. רואים את זה עם הנוער המתלהם בבית"ר ירושלים". לדבריה, "אפשר גם אחרת. צריך לקחת את הנוער למקום של שפיות". 

פועל ניקיון הותקף בת"א:
"הרביצו לי כי אני ערבי" / גלעד מורג
המשטרה בודקת חשד לתקיפה על רקע לאומני: חסן אוסרוף, עובד עירייה, טוען שמעל 20 צעירים יהודים קיללו והיכו אותו. הוא אושפז עם פגיעות בלסת ובארובת העין: "נפלתי על הרצפה וכולם בעטו בי". העירייה: "רואים את המקרה בחומרה"
לכתבה המלאה

 

ליד מיטתו של אוסרוף שוהה אשתו, נרימן, אשר שאבה מעט עידוד מההפגנה המשותפת. ל-ynet אמרה: "אני מקווה שזה יעזור". על מצבו של חסן סיפרה: "הוא מרגיש עדיין חולשה וכואב לו מאוד. כשהוא מנסה לקום ממיטתו הוא מסתחרר. הוא ינותח בעין בהמשך".

 

 

 

חבר הכנסת דב חנין (חד"ש): "ביקרתי את חסן בבית החולים. היה קשה לראותו ולהסביר לילדיו איך זה קורה שאבא שלהם מותקף אחרי שבסך הכול הלך לעבודתו. יש לנו כנראה חיבור מסוכן בין גזענות לאלימות. אסור לאפשר זאת בארץ הזאת". חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ), אמרה: "אותם נערים מוסתים על ידי שנאה שנובעת מאמירות כמו 'הזועבי'ז' שמגיעות מהמנהיגות. כך עובד ניקיון הופך לאויב העם בגלל כעס ושנאה".

 

 

בהפגנה נוכחו גם ח"כ תמר זנדברג (מרצ), ח"כ סתיו שפיר (העבודה) וסגן ראש עיריית תל אביב אסף זמיר שאמר: "אסור לנו להבליג על אירועים של גזענות בעיר שצריכה לשמש דוגמא לחיים משותפים של יהודים וערבים לכל מדינת ישראל". במשטרה ממשיכים לחקור את המקרה, אך טרם התקבלה תשובה ברורה אם מדובר בתקיפה על רקע גזעני, וטרם נעצרו חשודים.

 

 

אוסרוף הותקף אתמול לפנות בוקר. לדבריו, "בסביבות 4:00 בבוקר התחלנו לעבוד באזור של בית האופרה ולהתקדם לכיוון הדולפינריום. הסתובבתי עם קרטון מים שמילאתי כדי לשטוף את הכביש. פתאום באה חבורה גדולה. הם קראו לי 'אתה ערבי. אתם רוצים מדינה? זה מה שאתם רוצים?'. אמרתי להם 'תירגעו', ואז הם תפסו אותי ופשוט התחילו להכות אותי. אחד מהם דפק לי בקבוק בראש. נפלתי על הרצפה וכל אחד מהם בעט בי והרביץ לי. צעקתי להם 'כולנו אחים, בשבילי אין יהודי ואין ערבי"'.

 

 

לדברי אוסרוף, בשלב זה הוא החל לחשוש לחייו: "אמרתי לעצמי שלא אגיע הביתה. הם היו שיכורים והם הרביצו לי כי אני ערבי. הם היו גזענים. ניסיתי לברוח אבל לא יכולתי. הייתי על הרצפה, לבד מול 20 בני אדם. אלוהים אהב אותי אז יצאתי מזה. אני שנים עבדתי עם יהודים והם כמו אחים בשבילי, אבל אלה היו שיכורים, גזענים, ופשוט נפלתי קורבן".

 

 

מחאה נגד תקיפת חסן אוסרוף שהוכה ע"י בריונים אתמול

אוסרוף, תושב יפו ועובד עיריית ת"א ממוצא ערבי, הותקף אתמול בבוקר על ידי חבורת בריונים, ככל הנראה על רקע גזעני. המשטרה חוקרת. לפנות ערב התקיימה עצרת מחאה בטיילת בת"א במקום בו אירעה התקיפה. המפגינים קראו לעצור את ההסתה הגזענית ולתפוס את התוקפים

אליק מאור | 25 בפברואר 2013, 22:31

חסן אוסרוף, תושב יפו, עובד עיריית תל אביב, הותקף אתמול (שני) בטיילת תל אביב. לפי החשד הוא הותקף בדרכו  הבייתה על ידי חבורה  של 15 צעירים שהכו אותו וקראו לעברו "ערבי מסריח", "אתם רוצים להשתלט על המדינה" ועוד. אוסרוף הגיע באופן עצמאי לבית החולים איכילוב ב-4:30 לפנות בוקר, שם אושפז וטופל. המשטרה פתחה בחקירה, אך עד כה  לא נעצר איש.

אוסרוף, העובד כפועל ניקיון בעיריית תל אביב, הגיע לבית החולים כשהוא סובל מחבלות והצוות הרפואי הזעיק את המשטרה, חוקרי תחנת לב תל אביב הגיעו לבית החולים וגבו עדות. המשטרה פתחה בחקירה, אך עד כה לא נעצר איש.

עצרת מחאה בטיילת (צילום תומר נויברג)

ח"כ דב חנין מחד"ש מדבר בעצרת (צילום תומר נויברג)

עקב אופי האירוע והקריאות הגזעניות, סבורים החוקרים כי מדובר בתקיפה על רקע לאומני. עם זאת, במשטרה לא שוללים את האפשרות שמדובר במעשה בריונות על רקע פלילי. החוקרים שהגיעו לזירת האירוע מצאו עדויות לכך שהתרחשה שם קטטה.

"אני עובד בטיילת על בסיס יומיומי" סיפר היום העובד הפצוע, "הייתי שם כמו בכל בוקר. עברו שם ילדים או נערים, אולי עשרים ומשהו צעירים והם עמדו סביבי במעגל והתחילו להגיד לי 'יה ערבי מסריח, אתה ערבי, אתם רוצים מדינה'. אמרתי לאחד שהכה אותי 'עזוב אותך מהדברים האלה, אני בעד שלום'. ניסיתי לדבר יפה, אבל זה לא עזר. הם התחילו להכות אותי בבקבוקים ולהכות אותי בפנים עד שאיבדתי את ההכרה".

סתיו שפיר וצעירי העבודה בעצרת המחאה (צילום תומר נויברג)

לפנות ערב התקיימה עצרת מחאה בטיילת בת"א ליד מלון דיוויד אינטרקונטיננטל, בעקבות האירוע הגזעני. העצרת התקיימה במקום בו אירעה התקיפה.  במקום התקבצו כ-150 איש, ביניהם חברי הכנסת סתיו שפיר (עבודה), מיכל רוזין (מרצ), דב חנין (חדש) ונציגי מפלגות השמאל, ומחו נגד ההסתה והאלימות על רקע גזעני. הם קראו למשטרה לתפוס את התוקפים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חגי הדמים

– 4 במרץ 2013

מאת: יוסי גורוביץ

ביום ראשון לפנות בוקר, יום החג הראשון של פורים, יצא חסן אוסרף לעבודת יומו, ניקיונות מטעם עיריית תל-אביב יפו. קבוצה של בליינים שיכורים יצאה ממועדון, קלטה שמדובר בערבי, והחלה להפליא בו את מכותיה. כמאה מפגינים מחו שלשום (ב') בדולפינריום על התקיפה הגזענית הזו. חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) קרא לעיריית תל אביב, שאוסרף הוא אחד העובדים שלה, להקפיא את עבודתה לאות מחאה במשך שעה; הוא קרא למשטרה לבצע את עבודתה נאמנה ובמהירות, ולהביא את האחראים לדין שיגבה מהם "מחיר משפטי מדויק"; והוא קרא לשר החינוך הישראלי להקדיש את שנת הלימודים הקרובה למאבק בגזענות. חנין נקט כאן כנראה בשיטת ההתנגדות של ואצלב האוול: להעמיד פנים כאילו המציאות מצייתת לחוקים הרשמיים, ולפעול לפיהם כאילו אין משטר. ברור הרי לכל ששר כמו גדעון סער לא יעשה שום דבר כזה, אבל גם ברור שזה מה שצריך היה לקרות.

עוד זה מדבר וזה בא: שלשום, יום שני של פורים בירושלים, תקפו קבוצה של חובשי כיפה ושביס אישה ערביה ברכבת הקלה בירושלים. זה כבר לא היה לפנות בוקר, זה היה באור יום. עוברי אורח שנקלעו למקום לא ידעו מה לעשות עם עצמם. על פי העדויות, איש בטחון של העירייה עמד בקרבת מקום וחייך.

מקרים כאלה, כמובן, קרו גם בעבר. הייתה התקיפה בכיכר החתולות, שבסיומה היו רק שני עצורים שהואשמו בהסתה לגזענות. היה הרצח של חוסאם רווידי, מקרה שבו למרות שהרוצח הלך ואסף סכין ותקף בו את הקורבן, החליטה הפרקליטות להעמיד אותו לדין רק על הריגה. ולפני כשבוע למדנו שאם אתה יהודי שמעורב בהשלכת בקבוקי תבערה על בתיהם של פליטים, תצא מזה בארבעה חודשים של עבודות שירות. הפרקליטות ובתי המשפט, בעקביות גבוהה, קובעים מחיר נמוך יותר לדמם של לא יהודים.

 

והמסר מחלחל למטה. יש יותר ויותר פוגרומים, לא רק מצד מתנחלים אלא גם מצד סתם יהודים טובים. ומאחר והמשטרה עצלנית, והפרקליטות בררנית, והפסיקה רחמנית – שהרי בתוך עמו יושב השופט – יהיו עוד הרבה מהם. אחרי הכל, פקידי מדינה – רבנים – כבר למדו שאפשר לקרוא בגלוי לציבור היהודי שלא להשכיר דירות ללא יהודים, או אף להימנע מהעסקת לא יהודים, מבלי שיקרה לך משהו. היו אף רבנים שלמדו שהם יכולים לכתוב ספר על הלכות רצח לא-יהודים, כשהם מדגישים שבמקרים מסוימים יש סיבה טובה לרצוח ילדים דווקא, וגם להם לא יקרה שום דבר. עלון של כמה רבנים מובילים דיבר על הצורך העתידי להקים מחנות השמדה לעמלקים. שור לא געה. הרשות נתונה. הפליטים החיים בדרום תל אביב כבר למדו לפחד.

ובכל זאת, סמיכות המקרים הזו – שני לינצ'ים ביומיים – איננה מקרית. היא מתרחשת בחג הנקמה היהודי, חג הנהפוכו, החג שבו היהודים שולחים את ידם באויביהם. בעקביות, מברוך גולדשטיין והלאה, הוא הופך לחג שבו לא כדאי – עוד יותר מהרגיל – להיות לא-יהודי בישראל. יהודים בגולה למדו מזמן שיש ימים שבהם לא מומלץ לצאת מהבית, ודאי לא אחרי חשיכה: פסחא היה חג מועד לפורענות. יהודי הונגריה יודעים גם היום שכמה ימי זיכרון של הימין הקיצוני הם כאלה שמוטב לא להסתובב בהם יותר מדי בחוץ.

עכשיו גם בישראל יש כאלה. כיף. המיינסטרים הישראלי רעם ביומיים האחרונים בשתיקתו. לא שמעתי את יאיר "זועבי'ז" לפיד או את בנימין נתניהו מגנים את ההתקפות. הם מכירים היטב את נפש בהמותיהם: גינוי כזה יהיה ממש לא פופולרי.

וגם זה סוג של כניעה ליודו-נאציזם.

פורסם לראשונה ב"החברים של ג'ורג'"

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

תגובה אחת על “כולנו חסן אוסרף – הפגנה נגד הלינץ' בטיילת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: