הקבלן, השוטר והפועל הסיני המוכה (מכתב ל"עיר לכולנו")

אתמול נודע לי על מקרה בו פועלים סיניים ביקשו את כספם מקבלן שבונה את בניין "הבימה" החדש.

הקבלן הזמין משטרה וסירב לשלם להם (זו לא הפעם הראשונה שהוא לא משלם). המשטרה הרביצה להם באלימות. ואחד מהעובדים אף איבד את הכרתו. יתרה מכך, מעד (ששמו שמור במערכת) שהיה במקום עולה כי המשטרה הכתה את מי שצילם את הארוע ולקחה את המצלמה שלו.

כך הרשויות פועלות בשתי ידיים מדכאות. האחת – המשטרה הופכת לזרוע אלימה ולא לזרוע של כיבוד החוק ושמירתו. השניה – והעירייה בהפרדתה את עצמה מאחריות מוסרית וחוקית על פעולות הקבלן (משנה) של בניין "הבימה" מסייעת לאלימות בשלילת זכויות הפועלים ואנושיותם.

מפלגת "עיר לכולנו" חייבת לדעתי להגיב על כך ולהגיש בעצמה תביעה נגד המשטרה ובו בזמן לדרוש מהעירייה שינוי בדרך בה היא מעסיקה קבלני משנה בעייתים שכאלו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3788462,00.html

צילום: אקטיבסטילס.

 

8 תגובות בנושא “הקבלן, השוטר והפועל הסיני המוכה (מכתב ל"עיר לכולנו")

 1. זו אותה משטרה ששמרה על הרשת של עבדות וסחר בבני אדם בראשות ראובן גרוס (והיום עומד כראש העיריה חברו ושותפו, אז מה התימה).
  כדאי לבחון כיצד המשטרה לא רק מטייחת חקירות אלא למעשה פועלת כזרוע של חברת שמירה וגבייה והשתקה, לטובת רשתות סחר בבני אדם.
  זה לא חדש, אבל את מתי שמואלוף מעניינים רק קורבנות סיניים אקזוטיים ולא סתם ישראלים, ועוד ר"ל אשכנזים. אלה הפירות הבאושים. המצב היה כך כבר עשרות שנים.

  אהבתי

 2. איריס, לא אישי, אבל סיימת את התגובה שלך בצורה דיי מטומטמת. כי הרי כל עוד אנשים כמוך מתעסקים באשכנזים וספרדים, ממשיכי ראובן גרוס יכולים להמשיך בשלהם.
  מה, את לא מכירה את השיטה הנהוגה במדינת ישראל? כל פעם שיש סיכוי ממשי לשינוי חברתי אז דעת הקהל מוסתת לענייני ביטחון או סכסוכים עדתיים. זה כמו שבמקום לטפל בנושא ילדי העובדים הזרים, מביאים איזה ויקי כנפו שתדבר ברדיו על למה לא מגרשים אותם ואת הכסף משקיעים בפריפריה.
  אל תפלי למלכודת הזו, מה שמואלוף חושב על אשכנזים לא רלוונטי בכלל לסחר העבדים בחסות רשויות השילטון.

  אהבתי

 3. 2. אפשרתי למשטרה הצבאית להשתמש בשמי הטוב במטרה להעלות את קרנם והם כמעט הצליחו לפגוע בו ולמוטט אותי.

  עוד מימי נעורי בבה"ד 1 בבית הספר לקצינים, היה שם רע לבכירי המשטרה הצבאית, ולא בגלל אכיפת החוק,

  אלא בגלל חשדות שהוכחו, של שחיתות ושוחד בצמרת המשטרה, כולל מפקדיה.

  http://www.global-report.com/hanan/a343488-פושעי-מטכ-ל

  http://www.global-report.com/hanan/a343231-ירידה-ברמת-האמון-שהציבור-רוכש-לקציני-הקבע-בצבא-מטכ-ל-של-פושעים

  אהבתי

 4. אתה כמובן צודק בנושא ההפרד ומשול, אני לא בעמדת השפעה כלשהי, לעומת מר שמואלוף הנכבד. נידמה לי שניסיתי לאמר לו בדיוק מה שאתה אומר. ולא בפעם הראשונה, אבל קריירה לא בונים על הגיון אלא על פופוליזם. בקיצור "הוא התחיל"

  שנה טובה

  אומר לך יותר מזה, השמאל הוא זה שנתן רוח גבית לכנופיית הסחר בבני האדם הגדולה ביותר בישראל, אז אני פשוט מושכת בשרוול להזכיר שמי שעצם עין לרווחה כאשר סחרו בשכניו שלא יתפלא שעכשיו זה הפך לעסק רשמי.

  לגבי כנפו וכולי, טקטית היא צודקת. כמובן פוליטיקה לא עושים עם הגיון, זה מה שניסיתי לאמר. למעשה חשיבה הגיונית ממש מסכנת אותך בחוגים הפוליטיים בישראל.

  ולכן, כנפו תמשיך לקבל כותרות רק אם היא תפגע בסינים, ומבחינתה היא צודקת. באוירה כזו, קניבליזם הוא הכרחי, כל אחד מקווה שהכורת יגיע למישהו אחר לפניו בתור. אגב זו הפוליטיקה ששמואלוף מקדם.

  אבל כאמור, הוא בעל אייגנסי לעשות משהו ואני לא. לכן אין טיעם באמירה שלך אלי. אני כלום. לא יותר מטוקבק אוורירי שבא והולך

  אהבתי

 5. האם את מכירה ויכולה להמליץ על איזשהו מקור מידע טוב וזמין ברשת שמתייחס למה שהזכרת – המעורבות המשטרתית ברשת הסחר בבני אדם של ראובן גרוס?

  אהבתי

 6. על לשון הרע. אבל מן הצדק לומר כי האיש שעשה כמה עברות לא קלות בחייו לא ניהל שום רשת לסחר בבני אדם. יש הבדל משמעותי בין טענות על תנאי עבודה לא הוגנים לבין טענות על סחר בבני אדם שמתקשר אסוסיאטיבית לעבדות ולזנות. אל תהיו נבלות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s