שגרירת ישראל באו"ם מזילה דמעות תנין

שגרירת ישראל באו"ם, פרופ' גבריאלה שלו, ויקיפדיה

לאחר שוועדת האו"ם לזכויות האדם אימצה את דו"ח גולדסון פצחה שגרירת ישראל במוסד בהתקפה בכיינית וסחטנית על המועצה לזכויות האדם: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמועצה מפלה לרעה ומבקרת יותר מאשר את שאר מדינות העולם", אמרה אתמול השגרירה.

מן הראוי להזכיר לשגרירה הנכבדת במה באמת ישראל היא יחידה בעולם.

 • ישראל היא המדינה היחידה בעולם שקמה לכאורה על פי החלטת האו"ם אך מאחר והחלטה זו כללה הקמת שתי מדינות בפלסטין מדינה יהודית ומדינה ערבית, הפרה ישראל את ההחלטה וכבשה את רוב הטריטוריה עליה צריכה היתה לקום המדינה הערבית.
 • ישראל היא המדינה היחידה בעולם שקמה על חורבותיו של עם אחר, אשר סילקה מן הטריטוריה שעליה השתלטה שני שלישים מעם הילידים שישב בה והפכה אנשים אלה לפליטים ומסרבת לאפשר חזרתם למולדתם  בניגוד להחלטת האו"ם.
 • ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהפכה את עם הילידים שבארצו התנחלה ל"זרים", שעליהם היא מחילה את חוקי ההגירה שלה כאילו היגיעו מעבר להרי החושך.
 • ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהצליחה לגרום לביטול החלטה צודקת של האו"ם – החלטה שקבעה כי ציונות היא גזענות.
 • ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמציאה עם שהדרך היחידה להצטרפות אליו היא באמצעות טקס דתי.
 • ישראל היא כיום המדינה היחידה בעולם המקיימת משטר אפרטהייד המפלה את אזרחיה הלא יהודים במערכת שלימה של חוקים, כולל דיני קניין, חוקי אזרחות, ותקנות בטחוניות.
 • ישראל היא בעצם התופעה היחידה בעולם של צבא שיש לו מדינה, שראשיו מתערבים בצורה בוטה בכל מהלך לסיום הסכסוך העלול לשבור את מטה לחמם של הגנרלים.
 • ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבמקום לשמור במלחמותיה היזומות על כללית אנושיים מנסה לשכנע את העולם כי מגיעים לה חוקי מלחמה אחרים, נוחים יותר שלא יגדירו יותר רצח של לא יהודים כפשע.

  שגרירת ישראל באו"ם מנסה להציג את עצמה ואת שולחיה כילד ההולנדי הקטן מהאגדות המנסה לעצור את השטפון באמצעות תחיבת אצבעו לחור שבסכר . האמת היא, שהאצבע היחידה שישראל מציעה לעולם בכל הנוגע לבעיות הלא פשוטות שהוא מתחבט בהן היא אצבע דינמיט.

  מאת:  אלי אמינוב.

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

10 תגובות בנושא “שגרירת ישראל באו"ם מזילה דמעות תנין

 1. שמאפשרת לאלה הקוראים להשמדתה לבחור ולהבחר
  ולכהן בבית הנבחרים שלה

  ישראל היא המדינה היחידה בעולם שנותנת במה תקשורתית דומיננטית בכל ערוצי התקשורת שלה לאלה המתנגדים לעצם הלגיטימיות של קיומה

  ישראל היא המדינה היחידה שעל אפם ןחמתם של כל אלה תהיה כאן הרבה אחרי שהמחרחרים כנגדה ישכחו ויעלמו

  אהבתי

 2. חזית ניגוח המדינה כ"כ דלילה? כבר אין כותבים ראויים ואפילו ממוצעים שאפשר לפרסם? אני ייודע שיש. אם כך – למה? לא ברור.
  לא שזה אי פעם יקרה, אבל אם אתה עוד מטפח שביב תקווה שמישהו בר דעת אי פעם יקח אותך ברצינות, מתי, הרי שע"י מתן אפוטרופסות , הרשאה, בית, וכל המשתמע מפריסומים כאלו תחת מטריית הבלוג שלך, הרי שאתה מחייב את קוראיו לבטל מראש את כל מה שעשוי להתפרסם כאן בעתיד על בסיס של חוסר רצינות מהותית ודמגוגיה זולה עד חינמית שלך ושל המפרסמים ברשותך. טקסט ירוד כל כך כזה שפרסמת כאן היום,אין לו מקום בשום אכסנייה (ואני חושד שפרסמת טוקבק – זה הרושם, על כל פנים)בלי שום קשר לעמדת ישראל הרשמית הנידונה, כביכול, במסגרתו. הוא פשוט הבל אחד ארוך ומסועף. מדהים. מדינת ישראל יכולה להיות מקור כל עוולות העולם, אלא שלעולם היא לא תינגף ככזו, בפני התקפות סרק כה מטופשות ופריכות. ואני אומר את זה בצער, מפני שמדינה צריכה תמיד אופוזיציה אזרחית נבונה קשובה וחשדנית.

  אהבתי

 3. מי שכתב זאת הוא מסוכן פשוט מסוכן. טירוף כזה ראינו גם במקומות אחרים והתוצאות נוראות. זה מפחיד כי שנאה בלתי רציונלית כזו מביאה למעשים איומים.

  אהבתי

 4. אתה יודע מה זה משטר ארטהייד.
  קודם כל מה זה אפרטהייד באפרקנס?
  זו הפרדה בין שחורים ללבנים בלבד.
  ראה הסבר שלי כאן:
  http://www.notes.co.il/gali/60068.asp
  לכן המשפט שכתבת כאן
  "ישראל היא כיום המדינה היחידה בעולם המקיימת משטר אפרטהייד המפלה את אזרחיה הלא יהודים"
  הוא קשקוש.
  מונח האפרטהייד לא מתאים.
  כי הוא מתאים רק כאשר מפרידים בין לבנים לבין שחורים על רקע גזענות שמופנית כלפי השחורים.
  הבעיה עם הפלשתינים קרויה "כיבוש" למשל או סכסוך ערבי ישראלי.

  אהבתי

 5. גלי,
  הפוסט שלך מאוד לא נכון לדעתי.

  המונח משטר הפרדה מתאים מאוד למה שקורה בשטחים (מבלי להזדקק למילה אפרטהייד המזוהה עם משטר הפרדה ספציפי מאוד בעלי מאפיינים קיצוניים במיוחד).

  כיבוש הוא עניין צבאי. המשטר המתקיים כעת ביהודה ושומרון הוא צבאי רק במובן שהוא אמור לתמוך במפעל התיישבות אזרחית, בתנאי אפלייה פר-אקסלנס.

  האם גם בעוד 50 שנה, באם ימשך משטר ההפרדה\כיבוש בשטחים עדיין תבחרי לקרוא למצב זה כיבוש? לא שזה תיאור לא נכון, אלא שיש תיאור הרבה יותר נכון – משטר הפרדה. העוול העיקרי הוא לא שלקחנו שטח מירדן ב-67' (והרי גם הגול ורמת-אביב ופלורידה וגו' הם שטחים כבושים מיישות מדינית או מקהילה שבטית זו או אחרת). העוול העיקרי הוא שלילד הפלסטיני ולנכד הפלסטיני מציע המצב הנקוט כיום אפס סיכויים לאזרחות שווה במולדתו ולא משנה מה יהיו בחירותיו כפרט – בין עם יבחר בטרור או בפציפיזם ואכילת טופו.

  כן מה שמתקיים בשטחים הוא – ובעיקר בראייה צופה פני-עתיד – משטר הפרדה, השונה בדברים רבים מהתקופה החשוכה בדרום-אפריקה, ובעיקר נראה ששונה במוטיבציות ובטח ובטח שבהנמקות האידיאולוגיות והמוסריות שבבסיסו, אך התוצאה היא עדיי הפרדה בוטה – מי לאזרחות ומי לנתינות.

  ההנמקות הביטחוניות יכולות להסביר רק חלק קטן מאוד מפרקטיקות ההפרדה הנהוגות תחת משטר זה – וגם זאת לא פעם בהסברים דחוקים.

  אהבתי

 6. אגב, אמינוב הגאון, מזרחי גאה כפי הנראה, לא שמע מעולם על מדינה קטנה ומזרחית למדי בשם טורקיה, אפרופו ההצהרה המבריקה שלו:

  ""ישראל היא בעצם התופעה היחידה בעולם של צבא שיש לו מדינה, שראשיו מתערבים בצורה בוטה בכל מהלך לסיום הסכסוך העלול לשבור את מטה לחמם של הגנרלים."

  אהבתי

 7. בבקשה. רק תורכיה? מדינות דרום אמריקה, מדינות באפריקה , פקיסטאן, מינהמר – בורמה ובטח שכחתי כמה. אבל זה הכל בכל סעיף וסעיף. בורות שחצנית מלאה שנאה – התבוננו סביבכם למה שנאה + בורות מתנשאת מביאים. מסוכן אמרתי ? קיראו עיתון, האזינו לרדיו, התבוננו בטלוויזיה.

  אהבתי

 8. מאיפה השטויות הללו, מתי?
  עירבוב של בורות היסטורית, עם שטויות מביכות, תת רמה.
  ממש שוכנעתי שאנחנו שורש הרע בעולם הצח והנקי מרבב שסביבנו.
  אני חושבת שיש לנו מספיק צרות ושאנחנו עושים מספיק עוול אמיתי לפלשתינאים מכדי שניסחף להבלים שנכתבו כאן, הם מקטינים את הבעיות האמיתיות והופכים אותן לבדיחה.
  ואגב, אם מדברים על בדיחות, מזמן לא הייתי ברשת, יצא לי לקרוא עכשיו את המכתב של עודד כרמלי והובכתי קשות, ואז נכנסתי לכאן לכתוב לך משהו והובכתי קשות ממה שכתוב כאן, אין סוף להבלים שבני אדם אחראיים עליהם, מסתבר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: