לפי סדר ההופעה: האמנות של ליאור גריידי

לדידי העבודה של האמן ליאור גריידי משמעותית מאוד. העבודה הראשונה בה פגשתי הוצגה בניו יורק – הוא סידר כותרות ספרים בעברית שיצרו שיר אחד ארוך. בנוסף כתבתי כמה מילים על עבודה שבה הוא נגע בריצפת הסוף, באדמה המתולעת, עם חוטי זהב וספונג'ה כחלק ממחשבה חברתית ותיאולוגית שהופיעה בתוך אמנותו.

A still from Leor Grady's video "In Order of Appearance" shows this unconventional portrait, part of the National Portrait Gallery show.

בעבודת הוידאו "לפי סדר הופעה" / "In order of Appearance" נפרד גריידי מכל מקורביו. אותה שפה שהפכה את חיינו ל"סרט", "את/ה חי/ה בסרט", משום ההשתלטות של הויז'ואל על חיינו, זוקקה כאן למרכיב אמנותי חשוב. הוא השתמש בכותרות (על פי סדר הופעתן – ככותרת היצירה) ויצק לתוכן מרכיבים מגדריים, מיניים, חברתיים ופוליטיים כחלק מהגדרת היחסים השונים שלו עם בני האנוש סביבו. אם בעבודה הראשונה שהזכרתי הוא עסק בכותרות ספרים. בעבודה זו הוא עוסק בכותרות הסיום של סרט ובעבודה השניה שנזכרה. האם הפרידה היא התחלת ההכרות? האם ההגדרה היא תחילת פרימתה? העבודה נוגעת במוות, אך יוצרת חיים. מרכיבה קשרים, אך משאירה מקום בפער בינינו לבינו. כך אנו מתחילים חיים חדשים בתוכינו על ידי הבניית פרידה מתוכננת. ניתן לצפות בוידאו כאן. על הוידאו נכתב גם בוושינגטון פוסט.

אודות Mati Shemoelof

משורר, עורך וסופר. A Writer
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.