אלף מכתבים אכתוב לך אהובתי

מחזה בתמונות. משתתפים: מתי, דינה פוליאק היחידה לפניות ותלונות הציבור, משרד הביטחון, טל':   03-6975540, פקס: 03-6976711

מתי: הריני לפנות אליך על מנת להביע דאגה עמוקה מן הפגיעה המתמשכת בדמוקרטיה, כתוצאה מהסירוב לחשוף את הנהלים, הקריטריונים והטפסים אשר מעגנים את מדיניות הסגר הנוכחית על רצועת עזה. לאחרונה חשפה המדינה, בעקבות עתירתה של עמותת גישה על פי חוק חופש המידע, את המסמכים הקובעים את מדיניות הכנסת הסחורות לרצועה בתקופה שלפני המשט, לאחר שהכחישה את קיומם. המסמכים חשפו אלו סחורות מותר היה להכניס לרצועה, מהי הכמות המותרת שנקבעה, ועל פי אלו קריטריונים. מאז הכרזת הממשלה על הקלות בסגר, ופרסום רשימת המוצרים האסורים בכניסה לרצועה, אמנם הוקל הסגר בתחומים מסוימים, אך הוא ממשיך בתחומים אחרים. למרות שהסגר נמשך, נמנע מאיתנו, אזרחי ישראל, מידע לגבי נהלי וכללי הסגר. אנו לא יודעים מהם הקריטריונים שלפיהם נבדקות בקשות מארגונים בינלאומיים להכניס חומרי בנייה, מדוע הייצוא אסור ומהן הפרוצדורות להכנסת חומרי בנייה עבור פרויקטים של שיקום. הריני לקרוא לך לחשוף בפני אזרחי מדינת ישראל, על פי חוק חופש המידע, את המסמכים המתארים את נהלי וכללי הסגר על רצועת עזה. כיצד נוכל לנהל דיון מיודע על מדיניות הסגר על רצועת עזה, אם איננו יודעים מהם הכללים והנהלים על פיהם הוא מופעל? שקיפות וגישה למידע הן עקרונות יסוד של הדמוקרטיה, וכיבודם יחזק את החברה הישראלית כחברה דמוקרטית וחופשית.

דינה פוליאק: מר שמואלוב שלום, פנייתך לשר הביטחון הועברה  לטיפולנו. על מנת לקבל מידע כמבוקש על ידך, בהתאם לחוק חופש המידע, אנא פנה ליחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) , דובר המתפ"ש, הקריה, תל-אביב 64734. טלפון: 03-6977611, פקס': 03-6977674.

מתי : תודה על התשובה. אני מבקש את המייל שלו! לא אבלה שעות בניסיון לקבל תשובה. דעו שכל ההתכתבות בינינו משמשת אותי לבדיקת האפשרות לביקורת משרדי הממשלה כחלק מכתבה שאני עורך.

דינה פוליאק: מתי שלום, מייל למתפ"ש ניתן לשלוח דרך אתר האינטרנט שלהם בכתובת : www.cogat.idf.il, יום נעים.

מתי: למה שאפנה למתפ"ש? עזה היא לא בשטחים …

דינה פוליאק: מר שמואלוב שלום, בפנייתך מיום 7.2.11 לשר הביטחון בקשת לקבל מידע בנדון בהתאם לחוק חופש המידע. חוק חופש המידע, התשנ"ח-1998 (להלן – החוק) והתקנות שהותקנו מכוחו מתווים את הליך קבלת המידע מרשות ציבורית. סעיף 3 לחוק קובע : "ראש הרשות הציבורית ימנה, מקרב עובדי הרשות, ממונה על העמדת מידע לרשות הציבור, על טיפול בבקשות לקבלת מידע ועל יישום הוראות חוק זה".  ראש הרשות הציבורית , כהגדרתו בסעיף 2 לחוק, הינו "המנהל הכללי". לאור האמור, דרישתך לקבלת מענה מאת שר הביטחון  בעניין זה אינה מעוגנת בחוק. אם אכן רצונך בקבלת המידע –  אנא פנה למתפ"ש בהתאם לפרטי ההתקשרות אשר נמסרו לך במיילים קודמים. מר שמואלוב שלום, בפנייתך מיום 7.2.11 לשר הביטחון בקשת לקבל מידע בנדון בהתאם לחוק חופש המידע. חוק חופש המידע, התשנ"ח-1998 (להלן – החוק) והתקנות שהותקנו מכוחו מתווים את הליך קבלת המידע מרשות ציבורית. סעיף 3 לחוק קובע : "ראש הרשות הציבורית ימנה, מקרב עובדי הרשות, ממונה על העמדת מידע לרשות הציבור, על טיפול בבקשות לקבלת מידע ועל יישום הוראות חוק זה".  ראש הרשות הציבורית , כהגדרתו בסעיף 2 לחוק, הינו "המנהל הכללי". לאור האמור, דרישתך לקבלת מענה מאת שר הביטחון  בעניין זה אינה מעוגנת בחוק. אם אכן רצונך בקבלת המידע –  אנא פנה למתפ"ש בהתאם לפרטי ההתקשרות אשר נמסרו לך במיילים קודמים.
מתי: מצחיק איך את חוזרת שוב למר שמואלוף, ואחר כך עוברת למתי, וחוזרת למר שמואלוב, ששמי הוא בכלל שמואלוף. שר הביטחון, בהצהרתו על פתיחת הסגר על עזה, יכול לקבוע מדיניות, הדרישה שלי היא בהקשר של קובע מדיניות ובתוך כך אני חושב שיש לו מחוייבות לציבור.

 

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: