כולם מדברים על סטטוס קוו, אבל אף אחד לא מדבר על צדק

DSCF1039 1 [2011-08-04] By JAM Project cc: flickrכולם מדברים על סטטוס קוו, אבל אף אחד לא מדבר על צדק ולכן יש יש לברך האישור של מועצת ת"א-יפו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת (יוזמה של מיקי גיצין מ"ישראל חופשית" ותמי זנדברג, חברת מועצת תל אביב מ"מרצ"). עם זאת האישור הזה עדיין זקוק לקבל את האישור של משרד התחבורה.

בתל אביב ישנן מוניות שירות שמעלות את המחיר בשבת (קווים של 4 ו 5). זאת במקום שהתחבורה הציבורית תכניס את הכסף לקופה הציבורית. המוניות עוברות ומסייעות לכל התיירים, האזרחים המתגוררים בדרום, הצעירים שמבלים לחצות את העיר לאורכה. אם ישנן מוניות שירות שפועלות בתוך תל אביב בסופ"ש, אז הטיעון על סטטוס קוו אינו באמת קשור למציאות. כי במציאות ישנה תחבורה ציבורית, אך היא פרטית ולא קשורה למדינה.

כל חברי מועצת העיר מתנועת "עיר לכולנו" היושבים באופוזיציה תמכו בהצעה שבאה מהכיוון של הקואליציה. אך ציינו בנחיצות של תכנית מקיפה לקידום התחבורה הציבורית בעיר על בסיס של אוטובוסים מהירים בנתיבים בלעדיים. מעניין, שדווקא תוכנית זאת שכונתה "מהיר בעיר" נדחתה בשנת 2010 על ידי אותה מועצה שאישרה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת.

הבלוגר לענייני תחבורה יואב לרמן, לא רואה סיכויים גדולים שההחלטה לאישור תחבורה ציבורית בשבת באמת תעבוד. לטענתו, עצם המעבר של החוק לאישור ועדת ההנהלה העירונית תקבור אותו. לרמן מביא את ההסכם הקואליציוני בין סיעתו של רון חולדאי וסיעות הדתיים ובו חולדאי מתחייב כי: "הנהלת העירייה לא תסבסד ולא תהיה מעורבת במישרין ובעקיפין בשירותי ההסעות לים או לכל מקום אחר בשבתות ובחגי ישראל".

לא עוצרים בשבת

המדינה לא נעצרת בשבת הטענות נגד תחבורה ציבורית בשבת לא עומדות במבחן המציאות. שהרי ישנן תשתיות שלמות שפועלות בשבת, שירותי החירום, החשמל, המים, בתי חולים, מד"א, מכבי אש, משטרה, צה"ל. אפשר להזדקק לכל אחד בשבת. צודק ח"כ ניצן הורוביץ שמעלה את השאלה כיצד כל המערכת פועלת בשבת ודווקא בתחבורה הפכה לסוגייה כל כך שנוייה במחלוקת. בחיפה, עיר הולדתי, ישנה תחבורה ציבורית בשבת מאז קום המדינה. וישנן שכונות דתיות וערביות. אז אלו ששומרים שבת מתעלמים מהאוטובוסים. אין שום דרישה מאיש לחלל את השבת. ההפך. אנו מאפשרים מרחב שבו אפשר לבחור. הבחירה נמצאת בידי כל אדם, לפי אמונתו. במקום להחליט בשביל כל האנשים נגד תחבורה ציבורית, אנו משאירים את הבחירה בידי האזרחים. בוא נסיר את הצביעות, השקר מעל מה שאנו מכנים כ"סטטוס קוו". ישנן אוכלוסיות מגוונות בישראל, שלא שומרות שבת וזקוקות לנסיעה. יתרה מכך, תחבורה ציבורית מורידה את זיהום האוויר, כנגד הנסיעה ברכבים בתוך העיר. אז הנסיעה בתחבורה ציבורית גם מסייעת לסביבה וגם תורמת חברתית לאוכלוסיות מוחלשות, ואינה כופה את עצמה על איש. החלטת מועצת העיר בתל אביב זקוקה עדיין לאישור ועדות ההנהלה העירוניות וגם ממשרד התחבורה. אך בכל זאת ישנם קולות פוליטיים המתנגדים לכך. כשתשמעו אותם יוצאים נגד הנסיעה בשבת דעו שהם עושים עליכם הון פוליטי ולא באמת קשורים למציאות בשטח.

הדעה התפרסמה לראשונה בדעות ישראל היום בוואלה

*

מדיון שערכתי עם אסף אבן חן בפייסבוק של אייל גרוס, התגלו מספר דברים די מעניינים. לפי אבן חן, חולדאי אישר למועצה את הנסיעה בשבת בכדי לייצר ספין פוליטי, שיוריד מעל גבו את החשדות לשחיתות. והנה חלק מהדברים שכתב:

  • החלטת מועצת העיר היא החלטה שחולדאי תמך בה אחרי 15 שנה בהן לא נקף אצבע לקידום אפילו קו אחד חדש של אוטובוסים כאן שלא לדבר על תחבורה ירוקה ומודרנית או קידום כלשהו של התחבורה הציבורית. אולם, ממשיך בעקשות להוביל את הפרויקטים שלו לחניונים המוניים.
  • התזמון של ההחלטה – כמובן בצל החקירה של יאח"ה על חולדאי ועל מקורביו, הכול כדי להוריד הנושא מסדר היום הציבורי.
  • מבחינת צורך אמיתי – עוד כמה קווים של מוניות שירות למקומות הבילוי ביום שישי בערב ובמהלך השבת – יפתרו את הנושא.
  • חולדאי התנגד לכך משך שנים ארוכות. בידי מכתבים המוכיחים זאת. הוא גם לא שינה עמדתו. אין גם בכוונתו.
  • לסיכום את כל הפומפוזיות הזו, אפשר לפתור בנקל בפיתרונות פשוטים. אולם הכול תרגיל יחסי ציבור נפלא מבית היוצר של מר שמרלינג היועץ של חולדאי. חבל רק "שמרצ" נכסת לנישה של לשתף פעולה עם אדם מושחת מאוד ומתהדרת בהחלטה הצהרתית נטולת כל תוקף פרקטי, אשר רק מסיטה את הדיון הציבורי מן העיקר. ההודעה לעיתונות של "עיר לכולנו" מראה שעיר לכולנו מבקשת להחזיר את הדיון לענין העקרוני: פיתוח תחבורה ציבורית. זה לא נעשה 15 שנים בתל-אביב. ושוב, האמירה של "תחבורה ציבורית בשבת בתל-אביב" – פופוליזם זול. קיימות מוניות שירות בתל-אביב היום. קוי 4,5,66,16 ועוד מספר קוים. יש גם את 4א החדש שמגיע גם לרמת אביב. ניתן להגדיל את התדירות שלהם ואת מספר הקווים. לא שמוניות שירות אינן מזהמות. אולם בפועל שוב זה רק מוכיח את דברי לעיל שהכול תרגיל מבית היוצר של שמרלינג וחולדאי. תרגיל טוב חייבים להודות. החקירה ביאח"ה קיבלה כותרת אחת קטנה באותו יום שהיו המעצרים. ומאז ירדה הביקורת של התקשורת כלפי השחיתות בעירית ל-אביב למחתרת.
  • מוניות שירות הינן מוניות ציבוריות. שעולות יותר בזול מאוטובוסים של דן. 6 ש"ח במקום 6.60. אין הן מוניות פרטיות. יש להן רישיון לפעול ממשרד התחבורה שניתן בזמנו לפני הרבה שנים עוד לפני שלטון חולדאי. זה נעשה בשקט ובהבנה בזמנו עוד בשלטון של מילוא או צ'יצ' לא זוכר בדיוק, צריך לבדוק זאת.
  • אין שום סיכוי בעולם שיפעילו בעיר את מערך התחבורה של דן שקיים ביום-יום בשבתות. אין גם צורך לכך. וזה לא קשור לעניני דת ומדינה. זה קשור לעניינים נוספים ורבים – גם נוסעות במסלול של האוטובוסים המקבילים. ללמדך, תחבורה ציבורית מופעלת בתל-אביב כבר עשרות שנים בשבת. הן מעלות המחיר בשקל אחד בסופ"ש. ובצדק. חקיקת העבודה הסוציאלית מחייבת תשלום שכר גבוה יותר בשבתות ובחגים. לגבי אמירתך לא מגיעות לכל מקום: זה מחזיר אותי למה שכתבתי לעיל. אפשר להשלים את המערך הזה עם עוד קוים נוספים של מוניות שירות ושדרוגו. אפשר לעשות את זה פרקטית ובשקט. אולם שלטון חולדאי מתנגד לכך כבר 15 שנה שלא נתנו קוים חדשים. לאחרונה פעילים באונ' תל-אביב הצליחו להאריך את מסלול קו 4 שמגיע לרמת אביב.

אשר על כן כל ההצהרה של מועצת העיר ריקה מתוכן. הדרך לשדרוג מערך התחבורה הציבורית בשבת שכבר פועל דה פקטו שנים ארוכות בתל-אביב הינה קצרה. אולם, חולדאי סובב את כולם על האצבע השבוע.

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: