הערב פלישת חוטפי העולות: פרוטוקול ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בנושא חטיפת העולות חדשות ע"י בני מיעוטים

ב11.4.12 שיחקתי לצד סער סקלי, דניאל שמשוני, נועם פרתום, נמרוד פלשנברג ועוד במחזה "פלישת חוטפי העולות" שנערך ב"בית העם". הצטיידו  בעגבניות!

"פלישת חוטפי העולות היא סאטירה שכתבו בזמן אמת חברי ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, בדיון הדחוף שערכו בנושא "חטיפת עולות חדשות ע"י בני מיעוטים".

זה התחיל באנרגיות טובות של גרילה תרבות והפך לז'אנר שבה המציאות היא פארודיה. פייסבוק 

פלישת חוטפי העולות / רביד רובנר
פלישת חוטפי העולות היא סאטירה שכתבו בזמן אמת חברי ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, בדיון הדחוף שערכו בנושא "חטיפת עולות חדשות ע"י בני מיעוטים", בתאריך 28/12/2011. הפרוטוקול נערך למחזה ע"י תהל פרוש, אורי אנזנברג ורביד רובנר. לא עברו ארבעה חודשים מאז הדיון בועדה, והוא יוצג כבר בפעם השנייה, בבית העם, לכבוד חג הפסח.
מתוך המחזה:

 

בן ציון גופשטיין, מנכ"ל ארגון להב"ה למניעת התבוללות: "מדובר רפה על חטיפות, על פיתוי. כמו שיש חוק בכנסת על פיתוי קטינות וגם בעילה בהסכמה אצל קטינה זה אסור, אותו דבר כאן. ברגע שהם קונים את הבחורה על ידי קולה, על ידי פיצה, על ידי 500 שקלים, על ידי אייפון או פלאפון והיא קטינה – זו חטיפה. אמנם לא מכניסים אותה בכוח, … 'הוא נותן לי, למה שאני לא אנצל אותו.' ועד שהמשפחה פנה למשטרה המשטרה מתקשרת לילדה, הילדה אומרת 'למה לא? אני אוהבת אותו.' היא לא מגישה תלונה על בעילה, המשטרה אומרת 'מצטערים, אנחנו אין לנו מה לעשות בנושא הזה.' …"
ח"כ מיכאל בן ארי: "אנחנו נחשפים כאן לתופעה שהיא בעיקרה תופעה חינוכית, תופעה שאנחנו חוששים לדבר עליה. היום זה לא פוליטיקלי קורקרט. אם הייתה פה גולדה מאיר היא הייתה אומרת את מה שהיא אמרה, שכל התבוללות, כל יהודי/יהודיה שמתבוללים, הם מצטרפים לששת המיליונים. …אבל היום לצערנו הרב אם מישהו ידבר נגד התבוללות, אז יאכלו אותו חי, יגידו שהוא גזעני. להילחם בהתבוללות זה יהדות. היהדות נלחמה בהתבוללות במשך אלפי שנים. כשהיינו בגלות זה היה אחד הדברים הכי חשובים, הכי מהותיים שאנחנו עסקנו בהם, לשמור על עם ישראל כעם ישראל.

"…ואני יודע מסיפורים איך באמצע הלילה הרב אריק לר עוזב, ללכת לדבר עם בחורה בנהרייה, שלמחרת היא צריכה להתחתן עם ערבי שכבר הזמין אולם, ובעזרת כל מיני פטנטים – הם קוראים לזה "הקוסם" – הם מצליחים להניא אותה ברגע האחרון. אבל לאחר מכן היא צריכה שיקום, היא צריכה טיפול פסיכולוגי, היא צריכה מישהו שיאהב אותה ויחבק אותה לאחר מכן באמת, לא כמו שהיה לה כל החיים. זה אין מי שעושה."

פלישת חוטפי העולות
פלישת חוטפי העולות
פלישת חוטפי העולות
פלישת חוטפי העולות
פלישת חוטפי העולות
פלישת חוטפי העולות

כתבה בעכבר העיר על ההצגה. כותרת מאוד מעצבנת ואין שום תיוגים לתמונות, כאילו כל השחקנים נעלמו. אבל לפחות תפס קצת מרוח האירוע. תודה לקהל הרב שבא לתיאטרון חזיתי – קבוצת יצירה על גג בית העם המדהים. יש חיים אחרי ח"כ אקוניס באנרגיות טובות – והם התגלו בדמות הנבל הנפוח ח"כ אקוניס. כל הכבוד לרז'ידי על העבודה העצומה שהשקיעה, לתהל ולשלו על התקשורת, וכל מי שלקחה ולקח חלק בתיאטרון הכי אוונגרד בעיר.תבה בעכבר על ההעלאה בבית העם

 

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor, and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ was published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: