השחתת יבול והתעמרות הצבא בתושבי ג'ניבה: פשעים שלא תשמעו בתקשורת הישראלית

מורי בית הספר בישוב חאן אל אחמר נעצרו כי כוחות הכיבוש החליטו לפתוח שטח אש בתוך איזור הבית ספר ולא יידעו אותם
"מורי בית הספר בישוב ג'ניבה נעצרו כי כוחות הכיבוש החליטו לפתוח שטח אש בתוך איזור הבית ספר ולא יידעו אותם"

זוהי עדות על מקרי פשע חמורים ביותר של צה"ל וכוחות הביטחון בדרום הר חברון. תוכלו לראות כיצד נפתח שטח אש לצד ג'ניבה. החיילים מתעמרים בתושבים ובפעילי זכויות האדם, ולדבר אין איזכור בתקשורת הישראלית. המלחמה היא המשכה של הדמוקרטיה בדרכים אחרות, לכן אל תפטרו את עצמכם/ן ממבט על אותה אלימות שהחברה הישראלית מייצרת בתוך פלסטין.

היום יצאנו לבקר יחד עם משלחת דיפלומטית אמריקאית באיזור ג'ניבה ומז'נונה בדרום הר חברון שבשטחים הכבושים. בדרך שמענו שאנשי המינהל עצרו צוות של קומט שהיה בדרכו לפחית, וכן צוות של וטרינרים ממשרד החקלאות הפלסטיני שהיה בדרכו לטפל בבע"ח באיזור.

החרמות בלתי חוקיות של רכבים וציוד אזרחי, השחתת יבול והרס

שלושת אנשי הצוות של קומט והצוות הוטרינרי הצטוו לנסוע אחרי רכבי כוחות הכיבוש עד ג'ינבה ורכביהם הוחרמו עקב נסיעה בשטח אש 918. כאמור הרכבים הוחרמו ונלקחו לגוש עציון. אנשי הצוות של קומט על ציודם (כלי עבודה רבים) עשו דרכם לביר אל עיד ברגל. שמענו על מספר רכבים נוספים שהוחרמו באיזור בשבועות האחרונים. באיזור ג'ינבה ראינו עשרות חיילים מתאמנים. אוהלים רכבים צבאיים מכליות מים וכו'. מתושבי המקום ומעזרא (נאווי) אני מבין שמדובר בהיקף כוחות ופריסה גדולים משמעותית ממה שהיו רגילים לו בשנים האחרונות. החיילים וציודם חונים על שטחים מעובדים שנזרעו חיטה ושעורה אך טרם נקצרו. היבול במקומות רבים הושחת.

"מהאגודה לזכויות האזרח בישראל יצא היום מכתב בנוגע לקיום אימוני הצבא בשטח אש, אימונים שמתקיימים בניגוד לצו הבינים שהוציא בג"צי. אך האם ייתכן שתשובת המדינה ועמדתה כפי שאמורה להימסר בבית המשפט מיושמת הלכה למעשה בשטח ?"
"מהאגודה לזכויות האזרח בישראל יצא היום מכתב בנוגע לקיום אימוני הצבא בשטח אש, אימונים שמתקיימים בניגוד לצו הבינים שהוציא בג"צי. אך האם ייתכן שתשובת המדינה ועמדתה כפי שאמורה להימסר בבית המשפט מיושמת הלכה למעשה בשטח ?"

שטח אש ישראלי במרכזו של ישוב פלסטיני בדרום הר חברון

ביום חמישי האחרון נעצרו מורי ביה"ס בישוב ג'ניבה והואשמו בשהיה בשטח אש. היום סיפרו לי מורי ביה"ס שלפני כמה ימים עצרו חיילים את רכביהם הם פוצצו כמה מצמיגי המכוניות ושברו בעזרת רוביהם פנסים של אותם רכבים. כאשר עזרא שאל אחד החיילים אם היה מסכים שיעלו על אדמתו החייל הגיב: "הם (הפלסטינים) לא משלמים מיסים אנחנו שומרים על אדמתנו".

כאשר רצינו לעזוב את האיזור יחד עם המשלחת הדיפלומטית, עצר אותנו אחד הקצינים במקום, מיד הגיעו גם שני רכבים לבנים ובהם אנשים בלבוש אזרחי, אולי מהמינהל האזרחי (עוד שם מכובס לכוחות הכיבוש). אחד מהם ניגש אלינו ושאל: "אתם יודעים שאתם בשטח אש?" עניתי שלא, ושמהידוע לי גבול שטח האש מזרחית לכביש, שם ישנן בטונדות המסמנות את שטח האש. כיוון שהיינו עם הדיפלומטים והבהרנו שברצוננו לצאת מן האיזור הוא ביקש שניסע אחריו והוא ילווה אותנו עד היציאה.

אחרי כמה מאות מטרים הוא עצר ניגש אלינו שוב וטען שהממונים עליו החליטו שאין אישור לכך שנעבור ושעלינו לחזור מהיכן שהגענו (דרך הישוב ביר אל עיד). הבהרנו לו שהדרך קשה מאוד והרכבים הממוגנים יתקשו לעשות את העליה חזרה. אחרי כעשר דקות של המתנה הוא "קיבל אישור" למרות שישנו במקום, אם אני זוכר נכון, "אימון רטוב", הבנתי שמדובר בירי חי כאמור סמוך מאוד לאיזור מגורים.

מהאגודה לזכויות האזרח בישראל יצא מכתב בנוגע לקיום אימוני הצבא בשטח אש, אימונים שמתקיימים בניגוד לצו הבינים שהוציא בג"צי. אך האם ייתכן שתשובת המדינה ועמדתה כפי שאמורה להימסר בבית המשפט מיושמת הלכה למעשה בשטח ?

 

*

כוחות הביטחון מגיעים לשיאים חדשים במדיניות ההרס שלהם בדרום הר חברון. ראשית, ישראל רק מוציאה צווי הריסה למבנים ותשתיות בדרום הר חברון ואינה מציעה בנייה לתושבי האיזור (בעוד ההתנחלויות בשמה של הממשלה הישראלית נבנים ללא מפריע בצד הישובים הפלסטינים). שנית, ישראל מתעמרת בתושבים החלשים ופוגעת הן במבנים היחידים השייכים לאלמנה והן למשחקיית ילדים פשוטה.  

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

5 תגובות בנושא “השחתת יבול והתעמרות הצבא בתושבי ג'ניבה: פשעים שלא תשמעו בתקשורת הישראלית

 1. תודה מתי שכתבת. זה נורא נורא מדכא. הייתי באזור הזה לפני שבוע. דיברת על בפוסט הקודם על שתי רכבות, זו של המחאה החברתית וזו שעניינה הוא הכיבוש, לי זה מרגיש יותר ויותר כאילו אחת לא מודעת לשנייה ובעיקר לא מודעת שהרכבת השנייה ירדה מהפסים והולכת לקראת לאט לקראת תאונה טראגית. המפתח טמון במה שכתבת: לכן אל תפטרו את עצמכם/ן ממבט על אותה אלימות שהחברה הישראלית מייצרת בתוך פלסטין.

  אהבתי

 2. מדינת ישראל היא מדינה המנוהלת על ידי חונטה צבאית ויוצאי צבא, שעושה כל דבר כדי להשניא את החיים
  על הערבים, אלה שהיא לא יורה בהם ממש. קיבינימט, נראה אותם עושים אימון אש חיה ברמת אביב ג.

  אהבתי

 3. תודה אביגיל. אכן העתיד תלוי בחיבור בין הרכבות הללו כי הן אינן ניתנות להפרדה ויש להן אחריות אחת על השנייה.

  בדיוק, ההפניה שלך מדויקת יובל, מה היה קורה לו התנאים החוץ חוקתיים הללו היו מתחלפים… כתבתי על כך שיר שמזרחים עשו אינתיפאדה לאשכנזים שהפכו להיות פלסטינים ("עזה II")

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: