מחקר חדש: אין קשר בין מהגרים לבין פשיעה ואלימות


Police attempting to contain a mob on an anti-African spree after a protest against African refugees and asylum seekers in Tel Aviv’s Hatikva neighborhood on May 23, 2012. Photo by: Activestills.org
שוטרים מגינים על מהגרים אפריקאים מהמון מוסת וזועם. צילום: אקטיבסטילס. 23.5.2012
על רקע המהומות בדרום תל אביב ננעל אמש כנס ההגירה השנתי של המרכז האקדמי רופין. במהלך הכנס הציג פרופ' משה סמיונוב מחקר חדש הבוחן עמדות בינלאומיות לגבי סוגיית ההגירה והיחס בין ריכוזי אוכלוסיית מהגרים לבין עלייה באלימות ובפשיעה באותו אזור. המחקר קובע חד משמעית: אין כל קשר בין מהגרים לבין פשיעה ואלימות.
מאת: אנונימי

 המחקר בחן עמדות ציבור באוסטריה, בלגיה, שוויץ, צ'כיה, גרמניה, דנמרק, ספרד, פינלנד, צרפת, בריטניה, יוון, הונגריה, אירלנד, איטליה, לוקסמבורג, הולנד, פולין, פורטוגל, שבדיה וסלובניה.

הוא מצא כי אחוזי הפשיעה באזורים בהם ריכוז מהגרים אינם שונים כלל מאחוזי הפשיעה בשכונות בהן אוכלוסייה מעורבת או כלל אירופאית. השוני היחידי שבא לידי ביטוי הוא זה התפיסתי. בכל העולם נוטים לייחס יותר אלימות ופשיעה לאזורים בהם ריכוזי מהגרים. יתרה מזאת, בשכונות בהן אין כלל מהגרים נוטים לייחס לאזורים בהם ריכוזי הגירה יותר אלימות מאשר בשכונות מעורבות.

עוד משרטט המחקר פרופיל ממוצע של אלה החוששים מפני זרים. מדובר בעיקר בגברים נשואים, גילם הממוצע הוא 47.71, השכלתם הממוצעת היא 11.73 שנות לימוד, 21% מהם נחשפו ישירות או באמצעות בני משפחה לתקיפה או פריצה בטווח של חמש שנים אחורה. 53% מהם מתגוררים באזורים בהם אין כלל מהגרים ו-73% מהם מדווחים כי אינם חוששים להסתובב בשכונה בשעות הלילה.

"הפחד שמתקיים ברחובות תל אביב זהה למה שקורה בארה"ב ובאירופה", אומר פרופ' סמיונוב. "הוא לא קשור למציאות סטטיסטית או טכנית בשטח, ונובע אך ורק מתפיסה וסטריאוטיפים שהאשמה העיקרית בם היא התקשורת. כל המחקרים מצביעים על כך שלמעשה אין קשר ברור בין הגירה או מספר המהגרים לבין אלימות. אין אף נתון שמצביע על כף שמהגרים מגבירים פשע".

*

דיברתי ברדיו קול השלום על ההפגנה של גרילה תרבות כנגד שרת התרבות (מתי ש).

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor, and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ was published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

2 תגובות בנושא “מחקר חדש: אין קשר בין מהגרים לבין פשיעה ואלימות

  1. נראה כי מחקר זה סותר את כל המחקרים הקודמים.
    אם כן מה השתנה שנתוני המחקר הנ"ל שונים מנתונים קודמים? איך ניתן להסביר את השונות המובהקת הזאת?

    אהבתי

  2. הכתבה מטעה! המחקר לא בדק קשר בין הגירה לפשיעה, אלא קשר בין ריבוי קבוצות אתניות לפשיעה. במקרה זה האחרון לא הוכח שישנו קשר בין השניים, אולם בכל מחקר שנעשה עד היום ובחן קשר בין הגירת אנשים למטרת עבודה נמצא כי זה מביא לגידול בשיעור הפשיעה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: