משטרת ישראל מחפשת במקלחת אחר לפידי מחאה: הרדיפה של הבילוש הירושלמי את פעילי המעברה

משטרת מוריה מבקשת שנזכור את התנ״ך כשהם מהלכים איימים על פעילים. משפט אחר שראוי שיכתב כאן ״צדק צדק תרדוף״ ‎‫#ויקיוענונו‬
מיכאל סולסברי: משטרת מוריה מבקשת שנזכור את התנ״ך כשהם מהלכים איימים על פעילים. משפט אחר שראוי שיכתב כאן ״צדק צדק תרדוף״ ‎‫#ויקיוענונו‬

המשטרה בירושלים גם ביצעה חיפוש לא חוקי בביתה של הפעילה החברתית ויקי וענונו, גם איימה על פעיל וגם פעלה בניגוד להוראות השר אהרנוביץ'. קורותיה של המחאה כשהיא מגלה שחקן נוסף שרודף אותה – משטרת ובילוש ישראל.

מתוך דיווח של מיכאל סולסברי למדתי כי דווקא את הפעילה החברתית ויקי וענונו החליטו לחקור היום במרחב מוריה, זאת לאחר שהשר אהרונוביץ' נתן פקודה למשטרה שלא לחקור את הפעילים החברתיים. אחרי חקירה ארוכה, הבילוש דרש ללכת לביתה של וענונו בכדי לחפש אחר לפידים. המשטרה ביצעה חיפוש ללא צו חיפוש. וויקי וענונו נדרשה לאפשר להם לעשות את החיפוש ההזוי והלא חוקי, לכאורה כדי למנוע הבאת לפידי מחאה מחר להפגנה. ויקי הכחישה את הכוונה לצאת במסע לפידים ואמרה למשטרה שזהו שקר גס שבא להסתיר את הכוונה לעמוד בפני המשך המחאה החברתית.

זהו מסע הפחדה ואיומים. מצד אחד במשטרה תרצו את החקירה של וענונו בשל הפרות סדר בעבר ומצד שני הם חיפשו אחר לפידי מחאה בכדי שלא תביא אותם להפגנה מחר. המשטרה שקרה לציבור שהחקירה נעשית בשל הפרות סדר מהעבר, כדי להסתיר את העובדה שהיא רודפת את המחאה ובאה לסכל את כוונותיה למחות על הסטטוס קוו הבלתי נתפס. קמה קבוצה של מחאה בירושלים כחלק מהמאבק החברתי הארצי בישראל – שמוחים ביחד על שנים של דיכוי והפערים הכי גדולים במערב המתקיימים דווקא בישראל. אך המשטרה חוברת לשיטה (אשר מייצגיה הם בעלי ההון מבית המדרש של מחשבה הניאו-ליברלית) ומצרה את המרחב הדמוקרטי, האזרחי והציבורי בישראל. המשטרה היא עוד שחקן בשדה שמתחרה נגד הפעילים החברתיים. צריך להכיר בכך שאנו משלמים את מיטב כספינו בכדי שקציני המשטרה יאספו מידע, ירגלו, יסכלו וירדפו אותנו – הפעילים שמוחים נגד השיטה שהופכת אותנו לעבדים. צריך להתנגד בכל הכוח ולחשוף את השקרים, הרמאויות של המשטרה, עד שהחוק יחזור למשכנו.

ראו בתמונות למטה את קציני הבילוש בביתה של ויקי וענונו מחפשים אחר לפידי מחאה אחר שטענו לכאורה שהם חוקרים אותה על הפרות סדר בעבר. ובמקרה כל האירוע הזה מתרחש יום לפני הפגנת כל השכונות! לא פשוט להיות אישה מזרחית שלוחמת למען השוויון והצדק החברתי של כולנו!

הבילוש טענו שמיכאל סולסברי עשה פרובוקציות בגלל שהוא צלם אותם בזמן החיפוש הלא חוקי שלהם בביתה. לפני כן בתחנת המשטרה, קצין המודיעין שידוע ככזה שמציק ומאיים על הפילים נכנס לחדר החקירות וראה בדרך את מיכאל ואמר לשוטר אחר: "גם הוא פה?"

מיכאל סולסברי: ״אל תצלם אותי״ ״אתה פרובוקטור!״ בלש משטרת מוריה מאיים עלי להפסיק לצלם בזמן שהוא מחפש לפידים. ‎‪#J14‬ ‎pic.twitter.com/BznYKrSY (בתמונה ויקי וענונו עם הגב אלינו בזמן החיפוש של הבילוש אחר לפידים במקלחת)
מיכאל סולסברי מצייץ מהחיפוש הלא חוקי בביתה של ויקי וענונו: ״אל תצלם אותי״ ״אתה פרובוקטור!״ בלש משטרת מוריה מאיים עלי להפסיק לצלם בזמן שהוא מחפש לפידים. ‎‪#J14‬ ‎pic.twitter.com/BznYKrSY (בתמונה ויקי וענונו עם הגב אלינו בזמן החיפוש של הבילוש אחר לפידים במקלחת אחרי שטענו שהם חוקרים את וענונו על הפרות סדר בעבר, פתאום צץ הטיעון שהיא מחביאה לפידים בכדי להביאם להפגנת כל השכונות מחר)

כשמיכאל אמר לקצין החקירות שמה שהוא עושה אינו חוקי, הקצין איים גם לעצור אותו. לח"כ אילן גילאון שהתקשר למרחב מוריה נאמר שהם מזמנים אנשים לחקירות ולא קובעים מדיניות. אך מה יותר קשור לקביעת מדיניות מלזמן אנשים לחקירות ולהטיל עליהם אֵימה ולהצר את דרכיהם (כמו לחפש בביתם ללא צו חיפוש).

*

משטרת ישראל ממשיכה לנסות לשבש הפגנות, תופרת תיקים. http://t.co/fOyLBJPq

*

תגובת האגודה לזכויות האזרח לחיפוש המשטרה בביתה של הפעילה החברתית ויקי וענונו בירושלים: לדברי עו"ד לילה מרגלית, ראש תחום זכויות אדם בהליך הפלילי באגודה לזכויות האזרח, השר לביטחון פנים הבהיר הבוקר בתקשורת, כי זימון פעילי המחאה לחקירות אינו מקובל עליו. אולם נראה כי המשטרה טרם הפנימה את הפסול החמור שבהתנהלותה. במדינה דמוקרטית, המשטרה אינה חוקרת פעילים על ההפגנות המתוכננות על ידם, וודאי שאינה מבקשת לחפש בבתיהם כדי לאתר ציוד העשוי לשמש להפגנות. אם למשטרה יש חשדות קונקרטיים לפעילות פלילית המצדיקה חיפוש בביתו של אדם, שתתכבד ותבקש צו חיפוש בבית המשפט. זימון פעילה חברתית לחקירה, בניסיון לחלץ ממנה 'הסכמה' לעריכת חיפוש בביתה ללא כל עילה, הוא פסול מכל וכל".

דנה בר
דוברת
האגודה לזכויות האזרח בישראל

*

תגובת ח"כ אילן גילאון: המעקב ממשיך: למרות הבטחות השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, להפסקת חקירות של פעילים חברתיים, רק הבוקר זומנה למשטרה ויקי וענונו, מהדמויות הבולטות במאבק למען הדיור הציבורי בבירה. מוקדם יותר השבוע זומנה ויקי טלפונית על ידי שוטר אחר לקראת ההפגנה על הדיור הציבורי מחר בירושלים. פניתי מייד לשר אהרונוביץ בדרישה לבטל את חקירתה בתחנת המשטרה. השר אהרונוביץ טען שהזימון נובע מסיבות אחרות והוסיף, כדרך אגב, שהיא גם תישאל על ההפגנה מחר. צריך להיות תמים או אולי פתי כדי להאמין למקריות הזימון ערב ההפגנה. לא נסכים שבילוש ומעקב אחר פעילים חברתיים יהפכו לדפוס קבוע של המשטרה

*

תגובת המעברה: אפילו השר לביטחון פנים ונבחרי ציבור לא יכולים לעצור את המשטרה… רק אם נגיע כולנו להפגנת השכונות מחר נוכל למנוע מהמשטרה לעצור אותנו!!!

המכתב מהאגודה לזכויות האזרח שנשלח למשטרה: אנו פונים אליך בבקשה להבהיר מיידית ובאופן חד-משמעי, כי זימונם של פעילי מחאה למשטרה אינו משקף את מדיניותה של המשטרה ובוצע בניגוד לה, ולהורות למפקדי המחוזות השונים להימנע מלזמן פעילים לתחנות המשטרה ולבטל את הזימונים שכבר נשלחו

אילן גילאון יזם דיון חירום בוועדת הפנים של הכנסת על זימונם של פעילים חברתיים לחקירות במשטרה בעניין התוכניות שלהם לחודשי הקיץ. "בניגוד לרושם שמנסה נתניהו לצייר בעולם, הדמוקרטיה הישראלית הולכת ומצטמצמת מיום ליום. מעקב ובילוש אחר פעילי המחאה החברתית הפך לדפוס קבוע של המשטרה, שאינה בוחלת באמצעים להלך אימים".

ניצן הורוביץ קרא למפכ"ל המשטרה לבטל את הזימונים המבישים לחקירה: "החשד כי מדובר ברדיפה מתחזק לנוכח העובדה כי הפעילים זומנו על-ידי שוטרים שהתייצבו בבתיהם לא על מעשים שעשו, אלא לקראת פעילות בעתיד. המטרה ברורה: להלך עליהם אימים כדי להניא אותם מפעילות".

הארץ: פעילים במחאה החברתית זומנו לחקירה על התוכניות לקיץ הקרוב

הארץ: המשטרה ביטלה חלק מהזימונים לחקירות של מובילי המחאה

ניידת אקספרס/ עושים חיפוש במעברה- כתבה מעולה על מה שהתרחש אתמול

במדינה דמוקרטית המשטרה לא באה לעשות חיפוש אצל פעילים בגלל משמרת מחאה. ‎‪#J14‬ בלשים בבית של ויקי וענונו לפני כ20 דקות ‎pic.twitter.com/s7I3xQDP
מיכאל סולסברי: במדינה דמוקרטית המשטרה לא באה לעשות חיפוש אצל פעילים בגלל משמרת מחאה. ‎‪#J14‬ בלשים בבית של ויקי וענונו לפני כ20 דקות (13.6.2012 16:00) ‎pic.twitter.com/s7I3xQDP
הבילוש ממרחב מוריה מחפשים לפידים
הבילוש ממרחב מוריה מחפשים לפידים

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

7 תגובות בנושא “משטרת ישראל מחפשת במקלחת אחר לפידי מחאה: הרדיפה של הבילוש הירושלמי את פעילי המעברה

 1. הזוי. למשטרה כבר אין עבודה אז היא מוצאת זמן להצר את צעדיה של אישה אמיצה שנלחמת בשביל כולם.

  אהבתי

 2. "זהו מסע הפחדה ואיומים" – אולי זה מסע לכיבוד החוק?
  בעשרות מקומות הצדקנים קוראים למהפכה בממשלה הנבחרת, לחסימת כבישים וקריאות מפורשות לעשיית "בלאגן". אתר j14 מלא בקריאות להפרת החוק ומעולם (ככל שידוע לי) לא נשמעו הודעות גינוי.
  אין כאן ויכוח על חופש הביטוי. לכל אזרח יש חופש להשכיר אולם, לערוך כנסים ולעשות מה שהוא רוצה. זה לא אומר שיש את הזכות לחסום כבישים, לפגוע לאנשים אחרים בחופש התנועה, לתקוע אנשים בפקקים, להשתלט על שטחי ציבור וכו'.

  אהבתי

 3. החוק כבר הופר כשהמציאות היא שמיעוט שולט ברוב ולא מעניק לו זכויות אדם (כיבוש) וזכויות אזרח (ניאו-ליברליזם רצחני).

  אבל בפוסט הזה לא קראנו להפרת חוק. ההפך המשטרה הפרה את החוק וחיפשה ללא אישור וחקרה בתואנת שקר.

  אהבתי

 4. אם המשטרה הפרה את החוק, תגישו תלונה למח"ש או תביעה לבית משפט. נכון לעכשיו זה נשמע כמו "אוי יוי יוי"
  ליברליזם זה משטר של זכויות אזרח, בניגוד לניאו סוציאליזם החזירי, המוביל לחורבן הדמוקרטיה וזכויות האדם. אבל בפוסט הזה לא היתה קריאה להפרת החוק, רק התנגדות לשמירתו.

  אהבתי

 5. חביבי המשטרה מגינה על עצמה. לך תעשה טיארה מהמח"ש. ראה כבר כאן כיצד פועלים בניגוד להוראת השר וקובעים מדיניות בשטח. ואתה רוצה לקחת את ההתנגדות האחרונה שנותרה בידינו. פחעע

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: