כולם מדברים על מהומות – אף אחד לא מדבר על מרד: פוסטון מלייב פאקינג טוויטינג

אדון נתניהו אתה יכול לשלוח את הצבא להילחם בנו, אחרי שהיסמ והמשטרה נכשלו, אבל לנו יש את כיפת הברזל האמיתית – רצוננו לחיים נורמאלים ועתיד ‎‪

סיכום מספר טוויטים, צילום מסך ושיר לקראת השבוע הבא – שיזדיינו מי שלא נתנו לנו את האפשרות למחות

 • שמעון פרס: בוא נשכח את המיליארדים שעשו הבנקים מעושק הציבור ונתקדם קדימה אל עושק טוב יותר
 • הרדיקליזציה של חלקים כל כך גדולים בחברה ויצירת קולקטיבים מחאתיים שלומדים על ההשחתה – ישמשו עוד, גם לחציית נאמנויות וגם לדרוש שלום
 • הרדיקלים מנענים את העץ והמתונים זוכים בפירות
 • חולדאי בישל, עיני התארח, יחימוביץ שתקה ונגסה קלות בלחם שיפון (ליל אמש אצל ראשי מפלגת העבודה)
 • קודם נכבוש את תל אביב ואח"כ נשחרר את השטחים
 • לא רק סלעי ענק נזרקו על המשטרה, מצאתי גם ביצי דינואוזורים ומאובנים נדירים שהתגלו במרכז ת"א בשוך הסערה (ניצב אוחיון סופר תירוצים לפני השינה)
 • כולם מדברים על מהומות, אף אחד לא מדבר על מרד
 • המחאה איבדה את השליטה בפישמן ובמוזס השולטים במדינה

לילה טוב מחאה, בוקר טוב מהפכה (שבוע טוב נכנס)

 • איליאן מירשק מדווח כי בעירייה הגיעו כוחות גדולים של מגב, ויקי וענונו מפעילות המעברה הגיעה במיוחד מירושלים. השוטרים דוחקים את המפגינים למזרקה
 • התגובה של המשטרה למחאה: זאת הפגנה לא חוקית. ראבאק מי יעיר את המשטרה ויגיד להם שחיינו הפכו לא חוקיים בתור ה-99%. מזכירים לי את הראפר תאמר נאפר "לא עברתי על החוק, החוק עבר עלי" (כאן נולדתי, תאמר נאפר ו-DMA)
***

שתפו: אותה שעה "הארץ" מכבדת את ה-99 אחוז ורצון העם וטמקא (YNET) מבזים אותו למען האינטרסים של ההון – 1% (צילום מסך)

 • עדיף אופוזיציה לוחמת והפגנות של דם ושברי בנקים מאשר עוד ממשלת אחדות סטייל מופז ונתניהו והחיבור הקלוקל של עיני, שלי וחולדאי
 • לכל מי ששואל אותי מדוע אני יורד על שלי יחימוביץ שיש לה סיכוי להכנס לפוליטיקה ולהחליף את נתניהו התשובה שלי מאוד פשוטה: אני מעדיף מלחמות ברחוב, מהפכה חיה ונושמת, שברי זכוכיות של בנקים ואלפי אזרחיות ואזרחים שמודעים לזכויות האזרחיות שלנו מאשר עוד ממשלת סטייל – קואליציה של נתניהו (שקרן ופרעה), שטייניץ (שקרן ובובה של ההון), ברק (חסר יכולת לנהל מו"מ על השלום) ישי (נוגש מהגרי עבודה ופליטים) ומופז (אפס מאופס) באחדות אלק לאומית ללא ערך, לצד הקוליאציה השמרנית של יחימוביץ (איפה היא?) עם עיני (איפה הוא במחאה?) וחולדאי שלא נותנים לנו אפילו את הזכות למחות. אסור למכור את המחאה, ומה שמצחיק זה שהיא לא ניתנת למכירה.
 • אדון נתניהו אתה יכול לשלוח את הצבא להילחם בנו, אחרי שהיסמ והמשטרה נכשלו, אבל לנו יש את כיפת הברזל האמיתית – רצוננו לחיים נורמאלים ועתיד ‎‪
 • טמקא ממשיך לבגוד במיליון קוראיו וכותב שרק מאות ברחובות ולא נותן כותרת ראשית כמו בהארץ. בושה.

אלפים דופקים במחאה על הדיכוי בדלתות בנק דיסקונט ברבין, רגע לפני שיסמ מתכוונת לפרוץ. ככר רבין, הקהל נע צפונה. ברכה


 • מה ההבדל בין דפני ליף לבין שלי יחימוביץ׳ ובכן הראשונה באה עם יד שבורה היום לתוך המחאה והאחרונה מסתגרת בביתה כמו ציפי ליבני. אל תשכחו בבחירות
 • נתניהו, שטייניץ, יחימוביץ׳, חולדאי וניצב אוחיון נוחרים בלילה. תעירו אותם!

לָמָה אֲנִי לא כּוֹתֵב שִירֵי אַהֲבָה יִשְרְאֵלִיִּים | מתי שמואלוף

קדֶם תַּחְזִירוּ לִי אֶת הַהִיסְטוֹרְיָה
וְאַחַר כָּךְ אֶת סִפְרֵי הַלִּמוּד
וְאַל תַּגִּידוּ לִי שֶׁהַשִּׁיר שֶׁלִּי הוּא מָנִיפֶסְט פּוֹלִיטִי
כְּשֶׁאֵין לָכֶם מֻשָּׂג עַל עָוֶל, אָז הִנֵּה קְצֵה חוּט
אֲנִי רוֹצֶה פִּצּוּי מִבַּנְק יְשְֹרָאֵל
לַפָלַסְטִינִים, לַמִּזְרָחִים, לַנָּשִׁים לַהוֹמוֹ-לֶסְבִּיִּיּם
עַל כָּל הֶעָרָה, מַעְבָּרָה, שֶׁטַח צְבָאִי סָגוּר, הַעֲלָמָה, הַשְׁחָתָה
אֲנִי רוֹצֶה שֶׁתִּפְתְּחוּ אֶת הַכַּסֶּפֶת שֶׁל הַשִּׁירָה
וְתַחְזִירוּ אֲדָמוֹת לְמִי שֶׁלְּקַחְתֶּם וּתְנוּ פִּצּוּי עַל כִּבּוּשׁ נוֹרָא
אֲנִי אֲחַכֶּה בְּצַד בַּנְק יִשְׁרָאֵל, מִבַּעַד לְחַלּוֹנוֹת בִּטּוּח לְאֻמִּי
מִתַּחַת  לִמְכוֹנִיּוֹת מִשְרַד הָאוֹצָר
עַד שֶׁתִּתְּנוּ פִּצּוּי רָאוּי עַל כָּל הַגִּזְעָנוּת הַצְּרוּפָה
וְרַק אָז כְּשֶׁיַּלְדֵי יְלָדַי הַמְפֻּצִּים יִלְמְדוּ בָּאוּנִיבֶרְסִיטָה בְּחֶבְרָה שָׁוָה
לְלא בִּזּוּי, רַק אָז אֶהְיֶה מוּכָן לִכְתּׁב שִׁירֵי אַהֲבָה

שבוע טוב מהפכה

*

אתה לא יודע שמדברים בלחישה על מהפכה

כשעומדים בתור לאבטלה

כשמחפשים אוכל בפחי הזבל

יושבים ומחכים לקידום שלא יבוא

אנשים שונים קמו

התחברו לקבל את מה שמגיע להם

אנשים עניים חוזרים לקחת את ששלהם

אז ברח,

ברח,

ברח,

ברח

כן, סוף סוף המחאה מופיעה, מדברים על מהפכה, כן! כן! כן!

… (טרייסי צ'פמן)

*

הפוסט התפרסם לראשונה באתר המחאה הראשי

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

4 תגובות בנושא “כולם מדברים על מהומות – אף אחד לא מדבר על מרד: פוסטון מלייב פאקינג טוויטינג

 1. עידן לנדו, 8 ספט' 2011: "דעה רווחת היא שהמחאה זוכה לאהדה תקשורתית משום שהעיתונאים עצמם שמסקרים אותה הפכו למעמד מנושל ומנוצל, חסר ביטחון תעסוקתי; זאת גם המחאה שלהם. אבל זאת ראייה מאד חלקית של התמונה התקשורתית. נכון, בתחתית הפירמידה של כלי התקשורת נמצאים כתבי השטח, שרובם שייכים למעמד הביניים ולמטה ממנו. אבל מעליהם נישא מערך גדול של עורכי חדשות בכירים, מפיקים, מו"לים ובעלי מניות באמצעי התקשורת, והאג'נדה הטבעית שלהם היא ריאקציונית. פערי השכר העצומים בין עורך בכיר בדסק חדשות לבין כתב שטח מתחיל גם קובעים, מניה וביה, את ההכרה המעמדית שלהם.
  […]
  התקשורת אהבה אותנו צעירים במאהל רוטשילד, עוסקים במקצועות כמו גרפיקה ופרסום, ובעיקר, אהבה את הידיעה הסמויה שיש לנו איפה לגור חוץ מבאוהל. היא לא אוהבת אותנו מבוגרים במאהל ג'סי כהן, חסרי תעסוקה או עובדים בניקיון ותחזוקה, ובמיוחד היא לא אוהבת את מי שאין לו בית. התקשורת תדלל את הדיווח שלה, תצבע אותו בצבעים שקריים, ולנוכח מעגלי הדיון השקטים והיסודיים שמתהווים בכל רחבי הארץ – תפהק ותעבור הלאה. כזאת היא.
  […]
  קל לסמן את האויבים הברורים של המאבק: פקידות האוצר, הטייקונים, מערכת הביטחון. קשה יותר לזהות גורמים שמתחזים לידידים אבל נאמנותם כפופה לאינטרסים שאינם חופפים את מטרות המאבק, ועלולה להתברר כמשענת קנה רצוץ. אל גורמים כאלה ראוי להתייחס בחשדנות עמוקה; הם אולי אינם אויבים מושבעים, אבל כשהם מחבקים אותנו – לא יזיק להציץ מאחורי גבם, לבלוש אחר נצנוצו של הפגיון החבוי שם".
  http://idanlandau.com/2011/09/08/public-says-goodbye-to-media/

  אחת התמונות היפות מיום שישי היא החיבוק, כמו גם הבעת האחווה, בין דפני ליף למשה כהן, רגע לפני שהפורעים החולדאים החלו בפעולות הפורענות המכונה בשיח המכונה בטחוני 'השבת הסדר על כנו'.
  אסעד גאנם, אוק' 2010: "את עליית הימין החדש בישראל יש לראות כמהלך היסטורי שמשנה את פני המדינה, יחסיה עם הפלסטינים בכלל ועם אזרחי המדינה הערבים בפרט. מהלך זה יוביל גם לשינוי עמוק בקרב הפלסטינים עצמם".
  […]
  לצערם של שוחרי הדמוקרטיה, אין מדובר בתופעה ימנית שולית, אלא בכוח פוליטי משמעותי התומך במהלכים שנוקטת הממשלה. מתגבשת כאן מדיניות רשמית המבקשת להצר את צעדי הערבים, ולהוביל לעימות אלים חדש עם הפלסטינים".

  רבות דובר, וטוב שכך, על ההבדלים הרבים בין הסוגים השונים של שוחרי הדמוקרטיה. בעת הזו נכון יהיה לדעת מי אויב ומי ידיד, ומי הצטרף לרייך השלישי למרות שדרש לדעת מי אויב ומי ידיד. על הגינוי האומלל למה שהוא מכנה אלימות של הנחש הציוני שמולי אין טעם להרחיב. על הזמנתו המבישה של אלדד יניב לכנס השמאל האשכנזי מיותר להשחית מילים. בעניינם של בועז(אהוד) נול, עידן מילר ואמנון דפני, על הקשר בין נול ובין משרד יחצ"נות בן חורין אלכסנדרוביץ' – יועצי התקשורת של שלי יחימוביץ', יש לבלוש אחר נצנוצו של הפגיון החבוי שם.
  הכתב האמיץ אבנר הופשטיין, "השבוע", ערוץ 10, עשה בזמנו כתבה על שלדון אדלסון, חבר של. כדאי לצפות גם בכתבותיו על אלדד יניב ועל בועז נול. לאחרונה פוטרו כל צוות התכנית "השבוע", 18 איש, בגלל גרעון תקציבי לכאורה. מייד לאחר הפיטורים הזרים חבר נוסף, רון לאודר, 8 מליון ש"ח (או $, לא זוכר) והנה נמצאו תפקידים אחרים ל16 מבין המפוטרים. שמועות עקשניות מדברות על החזרת התכנית "השבוע". רק שניים נשארו בחוץ: עורך התכנית והכתב אבנר הופשטיין. הנה מה שהשאיר לנו אבנר הופשטיין, פבר' 2012: "12 שנים עברו ונדמה כאילו כלום לא השתנה. בקיץ 2000 שבתו רעב בירושלים בועז נול מתנועת "התעוררות" ואיתי בן חורין במחאה על חוק טל, המסדיר את מכסות השירות הצבאי לחרדים. בחורף 2012 הם התעוררו שוב, הפעם במסגרת "המכנה המשותף" שהקים את אוהל הפראיירים. אך משהו אחד בכל זאת השתנה – החיילים המשוחררים התבגרו והחליטו שאם הם רוצים להשפיע – הכנסת היא המקום לכך". כדאי לצפות בכתבה במלואה כדי להבין שלבועז נול אין מקום בתמונה המשותפת של דפני ליף ומשה כהן.
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=864300

  אסעד גאנם: "הימין הישראלי השולט כיום מוביל להרס הישגיה הקודמים של ישראל בריסוק העם הפלסטיני, והוא יגרום לאיחודו מחדש. השמאל והמרכז הישראלי פעלו רבות כדי לפצל את העם הפלסטיני ולהפוך אותו לקבוצות נבדלות: פלסטינים בישראל, פלסטינים בגדה, פלסטינים בירושלים, פלסטינים בעזה ופלסטינים בגולה. כל קבוצה התמקדה בהשגת יעדים שונים לעצמה, וכך נמנע העם הפלסטיני מהקמת חזית מאוחדת".
  אבל
  "ממשלת נתניהו והימין הקיצוני שהשתלט על סדר יומה של ישראל חותרים לשני הישגים שבסופו של דבר יהיו הזרז העיקרי לאיחודו מחדש של העם הפלסטיני, לפחות מבחינת התודעה והדרישה הפוליטית… הדרישה להכרה בישראל כבמדינה יהודית כחלק מהמשא ומתן עם הרשות הפלסטינית, היא דרישה שתוביל בסופו של דבר להבנה שהבעיה המרכזית הינה בתל אביב ולא ברמאללה".
  אסעד גאנם | תודה, נתניהו, הארץ

  במקום לארגן הפגנות מיותרות ולהתחבק עם פושעת המלחמה ציפי לבני באותו יום בו מוליכה יעל בן יפת מאבק משותף, במקום לנהל מגעים תמוהים עם מפלגות תמוהות ועם ראשיהן – חברות טובות של עופר עיני ושל חולדאי, במקום להתהדר במאבק לא אלים בהפגנות אותן הובילה ("לא נשברה שום זכוכית בכיכר המדינה", לא זוכר תאריך), במקום לפרסם תמונות של הדגל הציוני בדף הפייסבוק שלה, טוב תעשה סתיו שפיר אם תצטרף למאבק המזרחי, הוא המאבק האזרחי, של פורום גוש הפריפריה.
  פלסטין תדע להקיא מקרבה את כל הפורעים הציונים ואת משת"פיהם בתקשורת, בבגצ, באקדמיה, ברשות הפלסטינית ובקרב המוחים הנאבקים והמתנגדים. ברכות למוחמד מורסי על בחירתו למנהיג הדמוקרטיה היחידה במזה"ת. הנה עוד אחד שידע לראות את הנולד:

  "מצרים ללא מוברק וללא בובה חדשה של האמריקאים תהיה חייבת לאזרחיה לבחון מחדש את היחסים עם ישראל ואת יחסם הבוגדני של כל שליטי מצריים כלפי הפלסטינים מאז פרוק ועד מוברק. בחינה מחודשת כזאת תחייב כמובן את שאר מדינות ערב לישר קו ובעצם לחדש את חזית ההתנגדות לישראל ככובשת ומדכאת של העם הפלסטיני. אם אכן המצרים יצליחו לנתק את חוטי בובת המשטר ולהביא לבחירות חופשיות ולמשטר חדש אז ברור שתם משחק ותיכף יתחיל משחק חדש עם כללים חדשים ויעדים חדשים. האינתיפאדה שתפרוץ בקרוב בגדה ובעזה תהיה נגד ההנהגה הפלסטינית ומשטר הכיבוש גם יחד. מצרים תתמוך בהתקוממות ואחריה כל מדינות ערב, מריבת אירופה ובלית ברירה גם ארה"ב תצטרך לשגר הנחיות חדשות לציונים. ישראל תצטרך לברוח עד לפחות לקוי 67 עם הזנב בין רגליה, כמו מלבנון ותוקם מדינת פלסטין עם חשבון 48 פתוח. אז ורק אז תפרוץ מלחמת האזרחים הישראלית שתוביל לנפילת המשטר לטוב (אפשרויות להתחלות חדשות) ולרע (אובדן משרות וקצבאות ופנסיות). לדעתי תהיה בריחה המונית של ישראלים כשהשמים יתחילו להתקדר ואז זה כדור שלג".
  סמי שלום שטרית, ינואר 2011

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: