ההתנגדות הפלסטינית רק תגבר עם האונס של האסירים

בתמונה: כסא־ריסון להזנה בכפייה
בתמונה: כסא־ריסון להזנה בכפייה
לא השחיתות הדהימה אותי בריצה לנשיאות. אלא הנכונות של הרצים לנשיאות לסכן את השחיתות שלהם. בין אם זו הטרדה מינית, או הון-שלטון. חשוב להבין את השחיתות בישראל, כחלק מתהליכים רחבים יותר, את הנישול של הבדואים בדרום, ויישום חוק פראוור בפועל, למשל עם ההרס של הכפר הבדואי של אל עראקיב, או עם הרצח לאור יום של הנער, שרק רצה להפגין את יום הנכבה בביתוניא.

השחיתות מכסה על המצפון, על האשמה, על המוסר, על החזון של חיים משותפים של יהודים וערבים. השחיתות בישראל, היא זאת שמציבה מנהיגים שביד אחת מייהדים את ישראל/פלסטין וביד השניה גורפים לעצמם את הכסף. המחיר של הכסף יורד, המשכורות נמוכות והמחירים בסופרמקטים חוזרים לימים שלפני המחאה, ולימין אין באמת אופוזיציה אמיתית כי אין באמת דמוקרטיה בריאה, אלא חזות עין.

האופוזיציה היחידה שקיימת בישראל/פלסטין היא של הפלסטינים הנאבקים על חייהם, כנגד הפרקטיקה של המעצר המנהלי, ללא יכולת לעמוד עם עורך דין ולהתמודד בעוולות הכיבוש. וגם אותם ישראל מבקש להזין באופן דיקטטורי בכוח. ומהם אני שואב עוצמה, כוח וחזון. האמיצים שמקריבים את גופם כנגד הדיקטטורה, בצורה לא אלימה.

והבשורה הטובה היא שהמושחתים כבר כל כך מאמינים בכוחם החסר תקדים, שהם חושבים שאם יאנסו את האסירים לאכול, הם יבטלו את ההתנגדות שלהם לחיות תחת כיבוש. זאת הרי בדיחה רעה. ההתנגדות הפלסטינית רק תגבר עם האונס של האסירים.
הלוואי ונראה את האוכלוסיות החיות בישראל כשהן מתנגדות בצורה לא אלימה. כך למשטר שמרעיב אותם


ארגון רופאים למען זכויות האדם כותב על הרצון להזין בכוח את השובתים:

היום ה-50 לשביתת הרעב. בבתי החולים מנועים רופאים שמגיעים מטעם רופאים לזכויות אדם להגיע לשובתי הרעב. בינתיים, יצאה גם ההסתדרות הרפואית הישראלית (הר"י) נגד רופאים שיזינו בכפייה וקבעה כי על הרופאים לסרב "גם אם יחוייבו בחוק". נכון להיום, אין אף גורם מקצועי פרט למשרד המשפטים ומשרד הבריאות שתומך בחוק האכזרי.

נכון להיום מאושפזים 80 אסירים שובתי רעב בשמונה בתי חולים ברחבי הארץ. ביום שני השבוע עברה בקריאה ראשונה הצעת חוק המסמיכה את המדינה להזין בכפייה אסירים פלסטינים.

ארגון רופאים לזכויות אדם קורא לשחרר את כל העצורים המנהליים. אנו קוראים לקהילה הרפואית הישראלית להיאבק בחוק המרושע, ולסרב לקחת חלק בעינויים.

https://www.facebook.com/pages/Physicians-for-Human-Rights-Israel-רופאים-לזכויות-אדם-ישראל/164306561501

 

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: