באמת, פתאום הכול ורוד בש"ס. פחעע

אריה דרעי. מקור ויקיפדיה This file is licensed under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license. English: taken by he:user:מהיר חימהHebrew Wikipedia
אריה דרעי. מקור ויקיפדיה This file is licensed under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license. English: taken by he:user:מהיר חימהHebrew Wikipedia

הנה הדברים המלאים שאמרתי לצ'יקי בכתבה על הנהירה לש"ס – כמו כן התראיינתי ליעל דן בנושא.

 

אני לא מאמין שפעילים חברתיים, ביקורתיים עם רקורד של עשייה מצטרפים למפלגה שחרטה על דגלה הדרת נשים והומואים ולסביות. ש"ס אותה מפלגה שהייתה לדוד תום המזרחי של הניאו ליברליזם הישראלי, שהשתתפה בכל ממשלה ימנית-קיצונית, שהפריטה את כל מערכת הרווחה הישראלית, פתאום שכרה מנהלי קמפיין שיוצרים קמפיין מעולה שכמו כדור של שכחה משכיח את כל עברה. אסור לשכוח את כל ההיסטוריה הארוכה של פגמיהם. גם אם ש"ס משתנה ופניה אל העתיד, אי אפשר להסכים כפעילים מזרחים, חברתים וביקורתיים עם העקרונות הבסיסיים שלהם שמשעתקים תפיסות הומופוביות ומיזוגניות. אפשר להיות מפלגה דתית, ולתת ייצוג לנשים ולקווירים. הכי כואב ששוכחים למפלגת ש"ס את העבר בכזאת קלות.
תום מהגר כתב יפה בהעוקץ:

"השמאל בארץ מתנכר בשיטתיות לאינטרסים של הציבור המזרחי. לכן מזרחים מוצאים בית בימין הפוליטי, ולכן אשכנזים מתבצרים בשמאל הלבן. כך שגם בבחירות הקרובות – בלי לדבר גלויות על זכויות היתר של האשכנזים, לא יהיה כאן שינוי פוליטי של ממש"

אבל צריך לזכור שמעבר לימין הפוליטי של ש"ס לא באמת יביא שינוי, לפי הפעולות שלהם בעבר. אולי המעבר של פעילים חברתיים יותר מסמל את הרצון להשפיע מבפנים, ולא ליצור מפלגות חדשות. מעין תמימות, שרוצה לעשות CASHING למאבק המזרחי בפייסבוק, ולהפוך אותו למטבע של כוח. אך דרושה חשיבה חדשה, מבנה חדש ולא מבנה ישן, עם אידיאולוגיה ישנה.

אי אפשר לייצר שמאל ללא פמיניזם וללא מחשבה קווירית. ואני מאמין שלם שאפשר לייצר כזה שמאל, כמו שעשו בספרד, ביוון ואפילו עם המחשבה הרב גזעית, רב מינית של מחנה אובמה הדמוקרטי בארה"ב.

 

בתמונה למעלה: אריה דרעי. מקור ויקיפדיה
This file is licensed under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license.
English: taken by he:user:מהיר חימהHebrew Wikipedia

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s