למה אנחנו צריכים לעצור את ההיסחפות שלנו לכיוון כדור הארץ [סיפור]

51f5c839629b0

"בעצם למה אנחנו צריכים לעצור את ההיסחפות שלנו לכיוון כדור הארץ?" שרה שואלת אותי, כשאנחנו שותים את הקפה עם הל הממותק מדי שהוציא לנו המחשב בחדר הפיקוד. מאות שנים עוברות ועדיין יש את הפתחים העגולים ליד כיסאות הנהגים בתחנות החלל, כמו במכוניות, אבל אנחנו מרגישים רעידות גדולות ומחזיקים את כוסות הקפה בידינו.אי אפשר לשלוט בהגאים. המראה מצמרר, השמש נראית לוחמת לתפוס אותנו בזרועותיה.

"המערכות לא חזקות מספיק לעמוד בסערות האלקטרומגנטיות המושכות אותנו אל השמש, זאת תחנת חלל ולא חללית מסע. שמס סיימה את מסלולה כשהגיע לעמוד מאחורי כוכב חמה"

"מתי נדע את גורלנו?"

"תוך כמה רגעים נוכל לדעת. אבל ישנה סכנה לקריסה מערכות המשיכה של שאר הכוכבים שבדרך. אעשה כמיטב יכולתי להחזיר אותנו לבסיס"

אני אוהב את הדרך בה הוא אמר "לבסיס" כאילו מישהו או משהו מחכה לנו בזמן של מאות שנים קדימה, שלא לדבר על שנות האור שיעברו ולך תדע איזה שלטון ייכנס לתפקיד בין הקולוניות שעל הירח וכדור הארץ ההרוס.

"תהדקו את החגורות שלכם, זה מתחיל". שמס התחילה להשמיע אותו מצוקה, וכל חוקי המשיכה החלו להתעוות והמשקאות שלנו נעו באוויר ואיבדו את המקום שלהם בתוך הכוסות. הבטנו בפליאה ובבהלה גדולה במתרחש. שמס נשמעה כאילו היא נחתכת לגזרים.

"אני שומעת אותה"

"את מי?"

"את השמש, תקשיב"

"אני לא שומע כלום"


"אנחנו עומדים למות"

"אני אוהב אותך"

"אין לי זמן לאהבה העצמית שלך"

"אני לא מדבר על עצמי"

"בשביל זה בגדת בי?"

"את לא הסכמת לשכב איתי"

"בסך הכול ניסיתי לומר לך שאני אוהב אותך"

"אתה פוחד אפילו למות לבד"

"תפסיקי להיות כזאת קשה"

היא שותקת ואני רואה על פניה הנאה צרופה. היא לא באמת סובלת. השמש מכשפת אותה. ואני מת לדעת על מה היא חושבת.

"אנחנו נכנס לתוכה ונצא חיים" היא אומרת ואני חושב שהיא לגמרי איבדה את חושיה, ונכנסה לתוך שיכרון המוות בתוך זרועות השמש. החום הולך ומתגבר, אנחנו נשארים בתחתונים, וחזייה. והשמש אכן נראית קרובה, כוכב חמה מאחורינו.

פורסם על ידי Mati Shemoelof

Mati Shemoelof was born in 1972 in Haifa. He is a poet, editor, and writer. He graduated with honors from the University of Haifa where he studies Film and History. He has published seven poetry books so far. The last of these was published in Germany in 2019 in a bilingual edition "Baghdad | Haifa | Berlin", published by Aphorismha Verlag [Berlin]. His first article book “An eruption from the east: Re visiting the emergence of the Mizrahi artistic explosion and it's imprint on the Israeli cultural narrative 2006-2019“ was published on “Iton 77” publishers in Israel (2020).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: