נאום של הימלר בעד פארטיקולאריות גרמנית

Himmler_Dead
הימלר לאחר ההתאבדות שלו. ויקיפדיה.

התשובה שלי לעירית לינור: מדוע אסור להיות פארטיקולאריים

הקטגוריה הפארטיקולריסטית מצוייה ראשית בתפיסה הגזענית של היינריך הימלר , לגבי כל העמים המשועבדים לנאציזם ולגבי היהודים, כפי שמתבטאת בנאום מצמרר שלו, שנצרב לעד בנשמה הגרמנית, מה-4.10.1945 בפוזנן, לפני מפקדים באס-אס.

אם נקרא את הנאום, נבין שאסור ליהודים להיות פרטיקולאריסטים, דווקא משום שכל המסר של הימלר הוא בעד פרטיקולאריות משעבדת לעמים הכבושים, וחישבו על ישראל כשהיא בונה אוניברסיטה, בנק ומשעבדת את הפלסטינים ומרוויחה מכך

הנה הנאום:

תהיה זאת טעות יסוד לנהוג בעמים הזרים בתמימותינו הזכה ולהרעיף עליהם את טוב ליבנו ואת האידאליזם שלנו. זה תקף מאז הרדר כתב בשעה של שיכרון חושים על "קולותיהם של העמים", ובכך הביא עלינו, יורשיו, סבל וצער ללא שיעור. זה תקף החל בצ'כים, ובסלובנים שהבאנו להם את רגש הלאומיות שלהם. הם עצמם לא היו מסוגלים לכך כלל, אלא אנחנו המצאנו אותו בשבילם.

כלל יסוד אחד חייב להישאר תקף, באופן מוחלט בנוגע לאיש האס אס, עלינו להיות ישרים, הגונים, נאמנים וחדורי אחוות לוחמים כלפי בני דמנו, ולא כלפי אף אחד אחר. מה שקורה עם הרוסים, מה שקורה עם הצ'כים – זה לא מעניין אותי בכלל. את הדם הטוב, מהסוג שלנו, הנמצא בעמים האחרים, ניטול לעצמנו בכך שניקח מהם, במידת הצורך, את הילדים ונגדל אותם אצלנו. אם העמים האחרים חיים בשפע ורווחה, או שהם גוועים ברעב, זה מעניין אותי רק במידה שאנחנו זקוקים להם בתור עבדים בשירות התרבות שלנו.

מעבר לכך, זה לא מענייני. אם בזמן חפירת שוחות נגד טנקים, עשרת אלפים נשים רוסיות מתות, או לא מתות מאפיסת כוחות, כל מה שמעניין אותי הוא השלמת חפירת השוחות הללו למען גרמניה.

לעולם לא נהיה גסים או חסרי לב, היכן שאין בכך הכרח, זה ברור. אנו הגרמנים, היחידים בעולם הזה הנוהגים יחס הגון כלפי בעלי חיים, נתייחס בהגינות גם לחיות האדם האלה, אך יהיה זה פשע נגד הדם שלנו, עצמנו, לדאוג להן ולהביא להן אידיאלים…

אני רוצה גם להזכיר באוזניכם, בפתיחות גמורה, פרק קשה ביותר. בינינו, יש לדבר על כך פעם אחת בגילוי לב, ואף על פי כן לעולם לא נדבר על כך בציבור… אני מתכוון לפינוי היהודים, להכחדת העם היהודי. זה מסוג הדברים שקל לבטא. "העם היהודי ייעקר משורש," אומר כל חבר מפלגה, "ברור, הלא כתוב במצע שלנו, מחיקת היהודים, הכחדתם, וכך נעשה." ואז הם באים כולם, שמונים מיליון גרמנים, ולכל אחד יש היהודי האחד ההגון שלו: "כן, האחרים הם חזירים, אבל האחד הזה הוא יהודי למופת." אף אחד מאלה שמדברים כך לא ראה במו עיניו ולא עמד במקומכם. רובכם יודעים איך זה כשמאה גופות, 500, אולי אלף גופות מוטלות לפניו. לעמוד בכך ולהישאר מהוגנים – חוץ מאי אלו מקרים יוצאי דופן שמקורם בחולשות אנושיות – זה מה שחישל אותנו. זהו הדף של תהילה בהיסטוריה שלנו שמעולם לא נכתב ולעולם גם לא ייכתב…"

מתוך, הרי אתה נושא את שמי: המורשת המרה של ילדי הנאצים הבכירים, מאת נורברט ושטפן לברט, תרגם מגרמנית: דן תמיר, הוצאת עם עובד – הוצאת ספרים, עמוד 2013 עמודים 36-37

 

הנה הדברים שעירית לינור כתבה. השוו בבקשה.

 

13165997_1083332715061819_5578579418584157082_n

 

 

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

תגובה אחת על “נאום של הימלר בעד פארטיקולאריות גרמנית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: