מתארח בבלוג "עושה רוח" – מור דיעי חנני

התארחתי בבלוג של מור דיעי חנני, "עושה רוח" ועניתי על כמה שאלות ביחס לאהבותיי לספרות.

 

המשורר מתי שמואלוף מתגעגע לספריית הספרים הישנה שלו, לילדה שגונבת את הזמן וללימודי כלכלה, (או שהוא לא מתגעגע?, בכל זאת… מדובר בשאלה פילוסופית!). בתמונה הראשית קרדיט לצלם כפיר חרבי.

 

 
ספר הילדות האהוב עלימומו
 
.
המילה שאני הכי אוהב בעברית: להתראות
 
.
 
כמה ספרים אתה קורא היו במקביל?:  כרגע חמישה. אבל השארתי ספריה ענקית בבית האקסית שלי ובבית אימי.
 
.
 
מה דעתך על פואטרי סלאם?: בעד.
 
.
 
לאיזו שפה היית רוצה שיתרגמו שירים שלך?: ערבית. כלומר תרגמו כמה שירים, אך הייתי רוצה לראות ספר שלם מתורגם, שירה או פרוזה שכתבתי.
מספר שירים הולחנו, אך כמובן שזה תמיד פלא גדול. לאחרונה הלחין שירים שלי, הפייטן והזמר, לירן לוי ומקווה שזה ייראה אור באלבום שלו.
 
 
 
.
 
 
 
האם יש לך ספר ישראלי להמליץ עליו מהזמן האחרון?:  הביאו לי את הספר החדש של מיכה שמחון "שיירה של נמלים" ואני מאוד סקרן לקרוא אותו ושמעתי המון המון דברים טובים, וגם את 'ספר האומץ' של אייל בן משה.
.
 
 
.
 
האם יש פודקאסט ישראלי שאתה אוהב במיוחד?: אני  מכור ל"חיים של אחרים עם ערן סבאג" תוכנית שמגיעה לפינות הכי חשובות של ההיסטוריה, מלווה בבלוז, רגאיי ויהדות. 
.
 
מה אנחנו לא יודעים עלייך: לא יודעים עלי שאני למדתי כלכלה ב'. בסמסטר אחד באוניברסיטת חיפה. והפרופסור לכלכלה אמר לי בסמינר, כשהוא מחזיק בעיתון הארץ, בידו האחת, שאני שואל שאלה של פילוסופים. אז הלכתי ללמוד פילוסופיה.
 
 
רגע לפני השאלה האחרונה אל תשכחו את האתר של מתי!- https://matityaho.com/
 
.
 
איזה שיר ישראלי ישן ראוי לדעתך לכאבר?:  כמה מדרגות של אסף ארליך.
 
 
.

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

%d בלוגרים אהבו את זה: