עברית טרייה על הסכין הזר [שיר]


عبرية طازجة على السكين الأجنبية

ماتي شموئيلوف 
———
العبرية، تتنفس لغات أجنبية
تنقسم بداخلها
تثير فضولها
تتنافس معها
تخسر أمامها
تتصالح معها
تطعمها
تستمر معها
ولا يمكن إخراجها من داخلها
—-
هآرتس

גירסא מוקדמת של שיר שפירסמתי בספרי האחרון "עברית מחוץ לאיבריה המתוקים" התפרסם בהארץ.

וגם הודעה משמחת:

 


הספר הוא חלום שמתגשם, מהדורה דו לשונית [גרמנית, עברית וגם שיר אחד בערבית שתירגם Nael Eltoukhy]. הוא מכיל שירים מכל ששת ספריי. ואפשר להלך בתוך השירה שלי שנכתבה משנת 2001 עד 2019. את הספר תירגם החוקר והמשורר יאן קונה, שיושב דווקא בירושלים. אני מודה למוציא לאור שלי מר. ריינר צימר וינקל שהאמין בי ונתן את האפשרות הנדיבה הזאת לאסוף את המיטב מכל ספריי בתוך ספר אחד עם כריכה קשה ועטיפה שלקוחה מעבודת הגרפיטי שראיתי בחיפה של Broken Fingers. אבוא לחגוג את הספר בדצמבר, נעשה איזה גאטרינג וקונגרגרציות בת"א וג'רוז.
איך שכחתי תודה ענקית למנקד האדיר Ephraim Parizada שברגעים האחרונים נכנס לפעולה, עזר סייע, הציע המון הצעות, שרק שיבחו את השירים. אני ממליץ על עבודתו בכל לשון של שבח!
👈תאחלו לי בהצלחה!
 

פורסם על ידי מתי שמואלוף

מתי שמואלוף, הינו משורר, סופר ועורך. פרסם עד כה עשרה ספרים ביניהם: שבעה ספרי שירה, ספר מאמרים, קובץ סיפורים ועוד. בשנת 2019, ראתה אור בגרמניה אסופה דו לשונית משיריו "בגדד | חיפה | ברלין" בהוצאת אפוריסמא ורלג. בשנת 2021 פרסם את הרומן הראשון שלו "הפרס" בהוצאת פרדס. שיריו וסיפורים תורגמו ופורסמו באסופות, כתבי-עת ואנתולוגיות בכל רחבי העולם.

%d בלוגרים אהבו את זה: